Beşiktaş İnşaat ve Ticaret AŞ’den O İddialara Yanıt!

İstanbul Beşiktaş'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

29 Eylül 2014
Beşiktaş İnşaat ve Ticaret AŞ’den O İddialara Yanıt!

İnşası devam eden Vodafone Arena'da 'bir işçinin asansör kazası sonucu yaralandığı' iddialarına BJK Beşiktaş İnşaat ve Ticaret AŞ'den açıklama geldi.

BJK Beşiktaş İnşaat ve Ticaret AŞ'den yapılan açıklamada, yapımı süren Vodafone Arena'da bir işçinin asansör boşluğuna düşerek belinin kırıldığı yönündeki haberin asılsız olduğu bildirildi.

Beşiktaş Kulübü'nün internet sitesinde yer alan açıklamada, bir gazetenin internet sitesinde yer alan iddianın gerçek olmadığı belirtilerek, "Vodafone Arena İnşaat çalışmaları sırasında bir işçinin asansör boşluğuna düşerek belinin kırıldığı yönündeki haber tamamıyla asılsızdır. Haberde bahsedilen yerde asansör olmadığından doğal olarak asansör boşluğu da bulunmamaktadır" denildi.

Açıklamada ayrıca, haberde ismi geçen şahsın gece vardiyasında çalışan bir işçi olduğundan, belirtildiği gibi saat 03.00'te uykudan uyandırılması diye bir işlemin doğru olmadığı kaydedilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Gece vardiyasında işçiler toplam 8 saat çalışmakta ve gündüz saatlerinde dinlenmeye çekilmektedir. İşçinin geç saatlere kadar çalıştırıldığı ve gece vardiyası için de yeniden işe başlatıldığı iddiası tamamen uydurmadır. Haberde bahsi geçen bölgede bir kaza yaşandı ve işçimiz ambulans ile derhal hastaneye kaldırıldı, 3 gün müşahede altında tutulduktan sonra da yürüyerek hastaneden taburcu edildi. İşçimizin herhangi bir şikayeti olmadığı gibi, raporlu olarak memleketinde dinlendikten sonra tekrar işe başlatıldı. Haberde konu edildiği gibi, üçüncü kattan düşerek bel kırılması ile sonuçlanan herhangi bir kaza da meydana gelmedi"

Açıklama, "Şantiyemiz 3A'lı İş Sağlığı ve Güvenliği belgesine sahiptir ve güvenlik önlemlerine çok dikkat edilmektedir" ifadeleriyle son buldu.(AA)HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kuzu Grup İran’da 125 Milyon Euroluk Anlaşmaya İmza Attı

Kuzu Grup İran’da 125 Milyon Euroluk Anlaşmaya İmza Attı

Kuzu Grup İran'ın en büyük arıtma tesisinin ihalesini kazandı. 2 milyon 600 bin kişiye hizmet verece

16 Ağustos 2016


Nef İle Galatasaray 52,5 Milyon TL’lik Anlaşmaya İmza Attı

Nef İle Galatasaray 52,5 Milyon TL’lik Anlaşmaya İmza Attı

Nef Galatasaray'ın ana sponsoru oldu. Anlaşmayla beraber Galatasaray 3 yılda toplam 52,5 milyon TL e

10 Ağustos 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat