Beşiktaş’taki Usulsüzlük İddialarına Mahkame Son Noktayı Koydu!

İstanbul Beşiktaş'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

14 Eylül 2015
Beşiktaş’taki Usulsüzlük İddialarına Mahkame Son Noktayı Koydu!

İstanbul 5. Sulh Hukuk Mahkemesi, Balmumcu'da aldığı gayrimenkullerle ilgili usulsüzlük ve imar değişiklikleri ile ilgili iddialar karşısında Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ı haklı buldu…

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar hakkında “Skandal Boğaz'ı aştı, Beşiktaş'ta boğaza karşı rant keyfi, Kıyak imara jet şantiye" manşetleriyle yapılan haberlerin içeriğinde “Beşiktaş Belediye Başkanı’nın usulsüz şekilde zenginleştiği, Beşiktaş ilçesinde almış olduğu gayrimenkullerde imar değişikliği yaptığı ve bu şekilde rant elde ettiği” iddia edilmişti.

Bu iddialar karşısında Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar, bu haberlerin asılsız olduğunu ve kendisine itibar suikastı yapıldığını belirterek, “Biz yaptığımız bütün işlemleri resmi hesaplardan yaptık. Hiçbir şekilde yaptığımız işlemlerde gayri resmi işlemimiz olmamıştır. Söz konusu gayrimenkullerde de hiçbir imar değişikliği yapılmamıştır" açıklamasını yapmıştı.

Başkan Hazinedar, iddialar karşısında herhangi bir usulsüzlüğün tespit edilmesi halinde cezalandırılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na kendisi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Ayrıca İstanbul 5. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde dava açarak mahkemeden taşınmazların bedellerinin ne şekilde ödendiğinin ve imar değişikliği yapılıp yapılmadığının tespitini talep etmişti.

İstanbul 5. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde açılan davada İstanbul İli Beşiktaş İlçesi Balmumcu Mahallesi Itri Sok. 42 pafda 454 ada 6 ve 7 parsel sayılı taşınmazların satış bedellerinin Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın kendi banka hesabından havale sistemiyle satıcıların hesabına yatırıldığı, ayrıca söz konusu taşınmazların satın alınmasından sonra imar durumlarında herhangi bir değişiklik olmadığı mahkeme kanalıyla bilirkişi raporuyla tespit edildi.

Bu rapor ile Başkan Hazinedar hakkında ortaya atılan “imar değişikliği ile rant sağladığına” ilişkin iddialarının asılsız olduğu ortaya çıktı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, kendisiyle ilgili ortaya atılan asılsız iddialar nedeniyle mahkemeye kendisi hakkında suç duyurusunda bulunmuş, ayrıca uluslararası bağımsız bir denetleme kurulundan da kendisi hakkında inceleme talep etmişti.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İzmir Konak'a Dev Spor Kompleksi ve Pazar Yeri!

İzmir Konak'a Dev Spor Kompleksi ve Pazar Yeri!

İzmir Konak Belediyesi, Konak'ta yeni spor tesisi ve kapalı pazar yeri inşa etmeye hazırlanıyor...

27 Nisan 2017


Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Ünlü Hollywood yıldızı Marilyn Monroe'nun Los Angeles'ta yer alan evi 6.9 milyon dolara satılıyor...

27 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat