Beykoz’da planlanan projeler ilk defa açıklandı!

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, ilçede yeni yapılacak olan bir takım plan ve projelerin müjdesini verdi.

04 February 2022
Beykoz’da planlanan projeler ilk defa açıklandı! Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, ilçede yeni yapılacak olan bir takım plan ve projelerin müjdesini verdi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, bu sene içerisinde yapılması planlanan ya da yapımına başlanacak yeni projeleri anlattı. Aydın, konuşulan bir takım projelerin detaylarını ve yetkililerle görüşmelerini ilk defa düzenlediği basın toplantısında kamuoyu ile paylaştı.

“İKİ TANE HASTANEMİZ OLSUN DİYE TEKLİFİMİZ VAR”

Belediye Başkanı Murat Aydın, ilk olarak Beykoz’un kronikleşmiş sorunu olan hastane ile ilgili müjdeli haberler verdi.

Murat Aydın, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşmelerin devam ettiği belirterek en son gelinen noktayı şöyle anlattı:

“Şuan Beykoz’da Paşabahçe Devlet Hastanesi ve ek binası var. Bu devlet hastanesi aynı yerinde devam etsin. Yeni bir hastane yapalım. Yeni hastanede, Türk-Alman Üniversitesinde eğitim için ayrılmış 150 dönümlük yer var. Onun 50 dönümlük kısmı hastane olabilir diye bizim teklifimiz var. O 50 dönümlük yeri Milli Eğitim Bakanlığından alıp Sağlık Bakanlığına aktarmamız gerekiyor. Oraya bir hastane yapılsın. Yapıldıktan sonra Paşabahçe Devlet Hastanesi de yenilesin. Dolayısıyla iki tane hastanemiz olsun diye teklifimiz var. Sağlık Bakanımız da bu konuda bizimle aynı kanaati paylaşıyor. İşin altlığını oluşturmaya çalışıyoruz.”

“BALIKÇILIK RAHATLAYACAK”

Beykoz’un en eski balıkçı köylerinden biri olan Anadolu Feneri’ne bir balıkçı barınağı yapılması hakkındaki imar planları geçtiğimiz ay onaylanmıştı. Başkan Murat Aydın, bu imar planlarına dair de konuştu.

Murat Aydın, “Anadolu Fenerindeki balıkçı barınağı ile ilgili geçen hafta Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız ile görüştük. Süreci daha hızlandırmak bakımından ne yapılabilir diye. Ben takvim olarak bir tarih veremiyorum ama oradaki süreç başladı. Bizim balıkçıların teknelerini çekeceği, balıkçılığı rahatlatacak bir imkân orada oluşacak. İşin başlandığını söyleyebilirim.” dedi.

RİVA’YA SPOR BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ

Sporu ve sporcuları her zaman destekleyen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, ilçede bir spor üniversitesi arzusunun olduğunu aktardı.

Murat Aydın, Yeni Riva Yolu ve Kuzey Marmara Otoyolu gibi yeni yapılan ulaşım ağları sayesinde Riva’nın geliştiğini söyleyerek, bir Spor Bilimleri Üniversitesi’nin buraya çok iyi olacağını belirtti.

BEYKOZ SPOR ÜSSÜ OLDU

Aydın, “Türkiye Futbol Federasyonu’nun, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın da kamp alanı burada. Riva’nın arazi olarak çok uygun. Burası spor üssü oldu. Su sporları gibi kürek vesaire konularda Riva Deresi uygun, yelkenli sporlarda da denizi uygun. Futbol lisesi de burada var.” diye konuştu.

“2022’DE BAŞLAYIP BİTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Beykoz Millet Bahçesi projesi hakkında konuşan Belediye Başkanı Murat Aydın, “Biz orada yeşil alan miktarını 95 bin metrekareye çıkaracağız. Kararlıyız. 2022’de başlayıp bitirmeyi hedefliyoruz. Sonuçta ne olacak? 38 bin metrekareden 95 bin metrekareye çıkacak yeşil alan. Çayır aynen muhafaza edilecek. Onun etrafındaki yerler de sağlıklaştırılacak, kulüpler için yine yer yapacağız.” dedi.

KAVACIK HASAN YAVUZ CAMİSİ YAPILACAK

Kavacık’ta yıkılan Hasan Yavuz Cami’sinin mülkiyetinin özel bir vakıfta olduğunu belirten Başkan Murat Aydın, arazinin kamuya devredilmesinin ardından kamunun inşaatın yapılabileceğini söyledi. Özel vâkıfın diyanete devretme sözünü verdiğini ve bu sürecin beklendiğini ifade etti.
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum