Beylerbeyi Sarayı Tüneli Açıldı

46 yıldır kapalı olan Beylerbeyi Sarayı Tüneli bugünden itibaren trafiğe açıldı. Tünelin 1,5 saatlik ulaşım süresini 15 dakikaya düşürmesi bekleniyor...

19 Eylül 2016
Beylerbeyi Sarayı Tüneli Açıldı 46 yıldır kapalı olan Beylerbeyi Sarayı Tüneli bugünden itibaren trafiğe açıldı. Tünelin 1,5 saatlik ulaşım süresini 15 dakikaya düşürmesi bekleniyor...

1970'li yıllardan günümüze kadar kapalı olan Beylerbeyi Sarayı Tüneli bugün trafiğe açıldı. Üsküdar Beylerbeyi arasındaki sahil trafiğini rahatlatması beklenen Beylerbeyi Sarayı Tüneli orijinal dokusu korunarak yeniden hizmete hazır hale getirildi.

150 metre uzunluğuda ve 2,90 metre yükseliğinde Beylerbeyi Tüneli sabahları Beykoz Üsküdar istikametinde akşamları ise Üsküdar Beykoz istikametinde tek yönlü olarak hizmet veriyor.

1,5 saatlik yolu 15 dakikaya düşürmesi hedeflenen Beylerbeyi Sarayı Tüneli Beylerbeyi Sarayı'ndaki Set Bahçeleri'nin altından geçiyor.

Tünelin açılışında konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen "Bugün 19 Eylül 2016 günü, bu tünelin tekrar hizmete açılışının, trafiğe açılışının günüdür. Bu anlamda mutluyuz. Üsküdarlılar olarak heyecanlıyız. Tünelin girişi ve çıkışı itibariyle toplam yaklaşık 650 metrelik bir yol trafiğe açıldı. Tünelden şu anda otomobil ve minibüs geçişlerine izin veriliyor. Bunu görüp ondan sonra otobüs geçişlerine karar vereceğiz" dedi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Ünlü Hollywood yıldızı Marilyn Monroe'nun Los Angeles'ta yer alan evi 6.9 milyon dolara satılıyor...

27 Nisan 2017


İstanbul'da Belediyelere Kredi Geliyor!

İstanbul'da Belediyelere Kredi Geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşümle birlikte binaların yenilenmesi için Be

27 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat