Beylerbeyi Sarayı Tüneli Açıldı

19 Eylül 2016
PAYLAŞ
Beylerbeyi Sarayı Tüneli Açıldı
46 yıldır kapalı olan Beylerbeyi Sarayı Tüneli bugünden itibaren trafiğe açıldı. Tünelin 1,5 saatlik ulaşım süresini 15 dakikaya düşürmesi bekleniyor...

1970'li yıllardan günümüze kadar kapalı olan Beylerbeyi Sarayı Tüneli bugün trafiğe açıldı. Üsküdar Beylerbeyi arasındaki sahil trafiğini rahatlatması beklenen Beylerbeyi Sarayı Tüneli orijinal dokusu korunarak yeniden hizmete hazır hale getirildi.

150 metre uzunluğuda ve 2,90 metre yükseliğinde Beylerbeyi Tüneli sabahları Beykoz Üsküdar istikametinde akşamları ise Üsküdar Beykoz istikametinde tek yönlü olarak hizmet veriyor.

1,5 saatlik yolu 15 dakikaya düşürmesi hedeflenen Beylerbeyi Sarayı Tüneli Beylerbeyi Sarayı'ndaki Set Bahçeleri'nin altından geçiyor.

Tünelin açılışında konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen "Bugün 19 Eylül 2016 günü, bu tünelin tekrar hizmete açılışının, trafiğe açılışının günüdür. Bu anlamda mutluyuz. Üsküdarlılar olarak heyecanlıyız. Tünelin girişi ve çıkışı itibariyle toplam yaklaşık 650 metrelik bir yol trafiğe açıldı. Tünelden şu anda otomobil ve minibüs geçişlerine izin veriliyor. Bunu görüp ondan sonra otobüs geçişlerine karar vereceğiz" dedi.

"Beylerbeyi Sarayı Tüneli Açıldı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap