Beylikdüzü Yaşam Vadisi İçin Proje Yarışması

21 Ocak 2016
PAYLAŞ
Beylikdüzü Yaşam Vadisi İçin Proje Yarışması

Beylikdüzü Belediyesi, Yaşam Vadisi Uluslararası Fikir Projesi Yarışması’nı başlattı. İşte detayları...

Beylikdüzü Belediyesi, Beylikdüzü'nün tam ortasında yıllardır yeşil kalabilmeyi başarmış Yaşam Vadisi için Fikir Proje Yarışması düzenliyor. Belediye Yaşam Vadisi üzerinde geliştirilen fikirlerle ulaşım bağlantıları ve sorunları çözülmüş, bisiklet yolları, açık yeşil alanları, spor alanları, kafeleri ile ekololojik bir koridor olarak bölgeyi geliştirmeyi hedefliyor.

Uluslararası düzenlenen yarışma iki aşamalı olup, şehir planlama, mimarlık, peyzaj mimarlığı alanlarından katılımcılara açık. Yarışmacıların ilk etaba başvuru için önşartnamede detaylarının bulunabileceği belgeleri ingilizce olarak teslim etmeleri gerekiyor.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ön Seçime Katılacaklardan İstenecek Belgeler;

Yarışmaya katılacak yarışmacıların aşağıdaki koşulları yerine getirmeleri zorunludur. İdareyle ilişkilerin yürütülmesiyle sınırlı olmak üzere bir; şehir plancısı, mimar ya da peyzaj mimarı ekip üyesi ekip başı olacaktır. Ekip üyelerinin her birisi idareye karşı müştereken ve müteselsilen sorumludurlar.

● Ekip yapısında aşağıdaki disiplinlerin her birisinden en az birer kişi olmak zorundadır.
- Şehir Plancısı
- Mimar
- Peyzaj Mimarı
● Meslekten men cezalısı durumunda olmamak. (Şehir Plancısı, Mimar ve Peyzaj Mimarı ekip üyelerinin her birisi için ayrı ayrı; Türk yarışmacılar için.)
● Jüri üyelerini ve raportörleri belirleyen ve atayanlar arasında olmamak.
● Jüri üyeleri (danışman, asli, yedek) ve raportörlerle bunların birinci dereceden akrabaları, ortakları, yardımcıları ve çalışanları arasında olmamak.
● Jüri çalışmalarının herhangi bir bölümüne katılmamış olmak.
● Yarışmayı açan İdare adına hareket eden danışmanlar ile bunların çalışanları arasında olmamak.
● Şartname alıp isim ve adreslerini yarışma raportörlüğüne kaydettirmek (Ekip başı tarafından)

Bu paragraflarda belirtilen şartlara uymayanlar ön seçime başvurmuş olsalar dahi başvuruları yarışmaya katılmamış sayılır.
Yarışmacılar, ön seçime başvurarak yapılacak yer görme gezisine katılmayı da kabul etmiş sayılırlar.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin yarışma adını “Yaşam Vadisi Yarışması Bedeli” açıklaması ile 100 TL’yi (Yüz Türk Lirası) İdare iletişim bilgilerinde verilen banka hesabına isim bildirerek yatırmaları gerekiyor. Şartname bedelini yatırdıklarına dair banka ödendi belgesinin taranmış kopyasını, adı, soyadı, açık posta adresi, telefon, faks ve e-posta adresleri ile birlikte yarışma raportörlüğü e-posta adresine göndererek kaydettirecekler. Yarışma şartnamesi ve ekleri idarenin iletişim bilgileri bölümünde verilen web adresinden dijital olarak indirilebilecekler. Yarışmacıların en geç 25 Şubat 2016 tarihi saat 18:00'a kadar başvurmaları gerekiyor.

Portfolyo göndermiş olan, ilk etabı geçen ve kazananların listesi Beylikdüzü Belediyesi resmi websitesinde (www.beylikduzu.bel.tr) ve “Valley of Life” Yarışması resmi Facebook grubunda (www.facebook.com/valleyoflife2016) duyurulacak.

Verilecek olan ödüller;

Birincilik Ödülü : 40.000 Euro / tek takım
İkincilik Ödülü: 30.000 Euro / tek takım
Üçüncülük Ödülü: 30.000 Euro / tek takım
Mansiyon: 30.000 Euro / 2 takım şeklinde belirlendi.

İletişim bilgileri

Adres: Beylikdüzü Belediyesi Ek Hizmet Binası (Plan Proje Müdürlüğü) Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi No: 8 Beylikdüzü/İSTANBUL
Telefon : 0 212 872 98 22
E-posta: valleyoflife@beylikduzu.bel.tr
Banka hesap bilgisi : Beylikdüzü Belediyesi, Halkbank Beylikdüzü Şubesi Şube Kodu: 817 Hesap No: 5 IBAN: TR70 0001 2009 8170 0007 0000 05


"Beylikdüzü Yaşam Vadisi İçin Proje Yarışması" haberine ait yorum yok

Yorum Yap