Beylikdüzü Yaşam Vadisi Yarışması Sonuçlandı!

İstanbul Beylikdüzü'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

03 Ekim 2015
Beylikdüzü Yaşam Vadisi Yarışması Sonuçlandı!

Beylikdüzü Belediyesinin Yaşam Vadisi Projesi’nin geliştirilmesine yönelik düzenlediği ‘Yaşam Vadisi Köprü ve Bağlantıları’ isimli yarışmada kazanan isim belli oldu...

Yarışmayı kazanan Şehir Plancısı Umut Doğan öncülüğündeki gruba Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından plaket takdim edildi.

Beylikdüzü Belediyesi tarafından Beylikdüzü'nün kimliğini ifade edecek olan Yaşam Vadisi Projesi’nin geliştirilmesine yönelik düzenlenen ‘Yaşam Vadisi Köprü ve Bağlantıları’ isimli yarışmasının kazanan ismi belli oldu. Yarışmayı, Mimar, Özlem Atak Doğan, Peyzaj Mimarı, Harun Kılıçoğu, Şehir Plancısı, Umut Doğan ve İnşaat Mühendisi Harun Özgür Öz’ün oluşturduğu grup kazandı. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde düzenlenen ödül töreninde yarışmada birinci olan gruba ve derece alan diğer gruplara Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından plaket takdim edildi. Plaket takdimi sonrasında yapılan Kolokyumda yarışma sürecindeki jüri üyeleri, yarışmacılar ve ilgili meslek insanları bir araya gelerek yarışmayla ilgili fikir alışverişinde bulundular.

“YARIŞMAMIZA KATKI SUNANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Yarışmanın Beylikdüzü Yaşam Vadisi projesi için çok önemli olduğunu belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Yarışmaya katılan yarışmacıların projeleri kültür merkezimize konulduğu andan itibaren çok onur duydum, gurur duydum. Çünkü onlarca teknik arkadaş Beylikdüzü’ne gelmiş Beylikdüzü’nü hissetmeye çalışmış. Ona gore de tüm teknik becerilerini yansıtarak bir Beylükdüzü ihticayıcını gidermeye çalışmışlar. Bu bakımdan duyduğum heyecanın karşılıksız kalmaması beni çok mutlu etti. Yarışmamıza katkı sunan danışman dostlarımıza, hocalarımıza, brokratlarımıza katkıları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“YARIŞMADA BAŞARI ELDE ETTİĞİMİZ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ”
Yarişmayi kazanan grup lideri, şehir plancısı Umut Doğan, “Aslında bu üç aylık bir süreç sonucu ortaya çıkan bir proje. Bu üç aylık sürecin ilk aşamasında bizim standart olarak yaptığımız bir takım analiz çalışmalarımız var. Bu çalışmalar yaklaşık bir ay kadar sürdü. Sonrasında 4 kişilik ana ekip ile birlikte bu süreci tamamladık. Çok büyük bir alandı. Bu alanda 3 farklı odak vardı. 3 farklı odaklardan ilki bir kavşak cözümüydü. 2’ncisi bir yaya bağlantısıydı. Vadinin kuzey ve güney doğrultusunda birleştirilmesi isteniyordu. 3’üncüsü ise bir taşıt köprüsü projesiydi. Bunun içerisinde yaya bağlantısı da olması bekleniyordu. Bu üç odak arasındaki bağlantılarında peyzaj ve tasarım mantığında da çözümlenmesi isteniyordu. Böyle bir süreçti. Çok yoğundu bizim için. Çok heyecanlı ve stresliydi. Süreç sonuçlandı ve çok mutluyuz. Ekip arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.