Beylikdüzü Yatırım İçin Uygun Mu?

28 Ekim 2015
PAYLAŞ
Beylikdüzü Yatırım İçin Uygun Mu?

İstanbul'un çoğu ilçesine kıyasla daha kaliteli ve planlı gelişen Beylikdüzü'nde ulaşım koşullarının daha da iyileştirilmesiyle yapılan yatırımların çok yüksek oranda kazanç sağlayacağı öngörülüyor...

Emlak İstasyonu Özgün Ofis Gayrimenkul Danışmanı Volkan Mercimek Beylikdüzü'ne yatırım yapılmalı yapılmamalı mı konusunda değerlendirmede bulundu. Mercimek, " Beylikdüzü satılık daire değerleri yaklaşık metrekaresi 2.500 TL ve fiyatlar E-5 karayoluna yakınlığına göre artarak metrekaresi 1.750 TL ile 4.000 TL arasında değişmekte. Beylikdüzü’ndeki daire yatırımına ‘kira geri dönüşümü değeri’ açısından bakıldığında ise bölgede yaygınlaşan eşyalı ve kira garantili dairelerin yatırımcının daha çok ilgisini çektiği görülmekte." dedi.

Eskiden yetersiz altyapısı ve şehir merkezine ulaşım zorluğu sebebiyle az ilgi gören İstanbul’un çoğu ilçesine kıyasla çok daha kaliteli ve planlı bir gelişim gösterdi. Metrobüs hattınında gelmesiyle ulaşım sorunu ortadan kalkan Belikdüzü kaliteli, düzenli ve depreme dayanıklı yapılaşmasıyla son yıllarda yatırım değeri açısından öne çıkıyor.

Site konseptinin yaygın olduğu Beylikdüzü'nde sitelerin sosyal donatı alanları, yeşil alanları, açık/kapalı havuzları, çocuk oyun alanlarının ve müstakil otoparkları bölgeyi yatırım açısından daha cazip bir hale getiriyor. Bölgedeki karayolları, hastaneler, fabrikalar, konut projeleri ve son zamanlarda sayıları epey artan AVM'ler ile kendi içinde bir şehir konsepti oluştu. Ayrıca ilçede ki yüksek okulların varlığı genç nüfusun yoğun olarak bölgede kiralık daire talebini arttırıyor.

İncirli-Beylikdüzü Metro Hattı bölgeyi uçuracak

Metrobüs hattının Beylikdüzü'ne kadar uzamasıyla beraber Beylikdüzü'ndeki ulaşım sorunu da ortadan kalktı. Bununla beraber konut fiyatlarıda yükselmeye başladı. Yapımı planlanan Beylikdüzü - İncirli Metro Hattı'da potansiyeli bir kat daha arttıracak. Metro ile beraber daire fiyatlarında daha da artış bekleniyor. Beylikdüzü ilçe sınırları içinde yer alan mevcut arsa ve arazi arzı düşünüldüğünde, ulaşım koşullarının daha da iyileştirilmesiyle burada yapılan yatırımların çok yüksek oranda kazanç sağlayacağı görülüyor.


"Beylikdüzü Yatırım İçin Uygun Mu?" haberine ait yorum yok

Yorum Yap