Beylikdüzü Yatırımcısının Yüzünü Güldürüyor!

19 Ekim 2015
PAYLAŞ
Beylikdüzü Yatırımcısının Yüzünü Güldürüyor!

Emlak İstasyonu Özgün Ofis Broker'ı Erkan Bayrak Beylikdüzü bölgesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu...

Beylikdüzü’nün İstanbul’un gecekondu yapılaşması olmayan nadir ilçelerinden birisi olduğunu söyleyen Emlak İstasyonu Özgün Ofis Broker'ı Erkan Bayrak bölgeyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bayrak, "Toplu konut projeleri ve lüks sitelere ev sahipliği yapan Beylikdüzü; İstanbul'un en kozmopolit ilçelerinden biridir. Bu özelliği bir Türkiye mozaiği gibidir ve ilçede hatırı sayılır sayıda yabancı vatandaş da ikamet ediyor. Beylikdüzü ilçesi kişi başına 10 metrekareyi aşan yeşil alanları ile bir Avrupa kenti standardında. Kumkapı'da bulunan İstanbul Su Ürünleri Hali, Beylikdüzü ilçesi Gürpınar sahiline taşınma çalışmaları devam ediyor." dedi.

99 depremi sonrası halkın nitelikli konut projelerinin bulunduğu Beylikdüzü'ne göç ettiğini ifade eden Bayrak, metrobüs hattı ile beraber ikinci bir göç dalgasının oluştuğunu söyledi. Bayrak," Yakın gelecekte Beylikdüzü metrosunun hayata geçecek olmasının yanı sıra, yine bölgede düşünülen Deniz otobüs seferlerinin gerçekleşmesi halinde bölgeye yeni göç dalgaları oluşacak ve bu vesile ile ilçenin nüfusunun 2.5 katına kadar çıkacağını ön görüyoruz. Beylikdüzü'nün popülaritesi son zamanlarda çokça artmış ve nitelikli konut yatırımının çekim merkezi haline gelmiştir. Beylikdüzü İstanbul'da en fazla prim yapan bölgelerinden biri olarak yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam ediyor." dedi.

Bayrak, ilçedeki konut arsa metrekare birim fiyatlarının 1.500 ile 7.000 lira aralığında değiştiğini belirtirken arsa yatırımlarının yıllık ortalama yüzde 70 civarında getiri sağladığını söyledi. Bayrak, "İlçedeki nitelikli konut fiyatlarının metrekare birim fiyatları 3.000 lira ile 5.000 lira aralığında değişmekte olup ortalama yıllık getirisi yüzde 30 civarında." şekinde konuştu.


"Beylikdüzü Yatırımcısının Yüzünü Güldürüyor!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap