Beylikdüzü’nde 15 Yıllık Tapu Sorunu Çözüldü

29 Aralık 2014
PAYLAŞ
Beylikdüzü’nde 15 Yıllık Tapu Sorunu Çözüldü

İstanbul Beylikdüzü'nde yaklaşık 15 yıldır süregelen tapu sorunu çözüme kavuştu.

Yaklaşık 15 yıldır tapu alımı ile ilgili sıkıntı yaşayan Megakent bölgesine müjdeli haber Beylikdüzü Belediyesi’nden geldi. Megakent tapuları için Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde Tapu Şenliği düzenlenecek.

Bürokratik engelleri kaldırmak ve vatandaşın temel hakları hususunda yaşadığı sorunları çözmek adına iş başında olan belediye ekipleri, Megakentlileri tapularına kavuşturuyor. Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde 11 Ocak Pazar günü Saat 13:00’da ise Megakent Tapu Şenliği düzenlenecek.

BELEDİYEDEN TAPU SIKINTISINA NEŞTER

Beylikdüzü Belediyesi, göreve geldiği günden bu yana bürokrasiye hız vererek, ilçenin birikmiş birçok sorununa çözüm buluyor. Beylikdüzü – Megakent bölgesinde yaşayan vatandaşların uzun yıllardan beri alamadıkları tapularına kavuşmaları için işlem başlatan belediye yönetimi, detaylı bir çalışmanın sonucu olarak tapu sıkıntısına neşter vurdu.

KESİN OLARAK ÇÖZÜLDÜ

Göreve gelmeden önce yıllardır yaşadıkları tapu derdini bitirmek için söz veren Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Megakentlilere yeni yıl müjdesini de vermiş oldu. İmamoğlu yayımladığı mesajda, “Yürüttüğümüz çalışmalardan nihayet sonuç aldık. Megakent’in tapu sorunu artık kesin olarak çözülmüş, mülkiyet ve tapu haklarınız bütünüyle hukuki güvence altına alınmıştır. Kanunların bize verdiği güç ve yetkileri mağduriyetinizin giderilmesi için kullandığımızdan hiç şüpheniz olmasın” şeklinde düşüncelerini belirtti.

MEGAKENT TAPU ŞENLİĞİ 11 OCAK'TA

Megakentli vatandaşların, tapularını almak için bağlı oldukları kooperatif aracılığıyla Beylikdüzü Belediyesi’ne başvurmaları gerekiyor. Daha önce tapularını alan bölge sakinleri de yenilenen tapularına, herhangi bir ücret ödemeden kavuşabilecekler. Beylikdüzü Belediyesi tapu sorununun çözülmesini kutlamak ve Megakent için başka neler yapılabileceğini vatandaşlarla konuşabilmek amacıyla 11 Ocak Pazar günü Saat 13:00’da Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde “Megakent Tapu Şenliği” etkinliği düzenleyecek.


"Beylikdüzü’nde 15 Yıllık Tapu Sorunu Çözüldü" haberine ait yorum yok

Yorum Yap