Beyoğlu Kentsel Dönüşüm Protokolü İmzalandı

İstanbul Beyoğlu'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

25 Ağustos 2014
Beyoğlu Kentsel Dönüşüm Protokolü İmzalandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 'Beyoğlu Kentsel Dönüşüm Protokolü'nü imzaladı.

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nin devam ettiğini söyleyen Bakan Güllüce, “Fikirtepe’de şimdilik bir problem yok. Ufak tefek sorunlar çıkıyor ama halletmeye çalışıyoruz” dedi.

Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Beyoğlu Belediyesi arasında Örnektepe ve Sütlüce Mahallelerini Kapsayan Riskli Alanda Yürütülecek Uygulamalara İlişkin Protokolü imzalandı. Gümüşsuyu CVK Park Hotel’de düzenlenen törene Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan başta olmak üzere pek çok kişi katıldı.

İmza töreni öncesi konuşan Bakan Güllüce, Kentsel Dönüşüm törenleri öncesinde çocuklar gibi şen olduğunu söyledi.

Belediyelerin siyasi partisi ne olursa olsun bizi ilgilendirmez” diyen Bakan Güllüce, ''Biz mühendislik hizmeti yapıyoruz. Projelerini getirsinler. Biz Türkiye genelinde başlattığı kentsel dönüşümü devam ettirelim. Çoğunlukla bir yanlış bilgi de vardır. TOKİ direkt bizim bakanlığımıza bağlı zannederler. TOKİ bizim bakanlığımıza değil, direkt başbakanlığa bağlı. Kentsel dönüşümün bir miktarını TOKİ yapıyor. Ayrıca belediyeler belediye kanununun kendisine verdiği yetkiyle bakanlığa bağlı olmadan yapılanlar var. Bir de biraz sonra imzasını atacağımız şekliyle olan kentsel dönüşüm var. Bunları yan yana koyduğumuzda Türkiye genelinde ciddi miktarda kentsel dönüşüm yapılmaktadır'' dedi.

''SİTENİN İÇİNE GİRİNCE YALNIZLIKLAR ARTIYOR''

Metropolleşen İstanbul’da eski komşuluk değerlerinin kaybolduğunu vurgulayan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, “Bu toprakların, bu ülkenin kendine has değerleri var. Bunlar komşuluk değerleri, aile değerleri gibi değerler. Başka ülkelerde bilinmeyen fark edilmemiş olan ama asırlardır gelen bu toprakların kendi ürettiği değerler var. Mahalle ile biz bu değerlerin korunmasından yanayız. Sitede bu değerler yok mu? Ben öyle bir şey demiyorum ama sitede insanlar şairin dediği gibi; ‘üşüdüm metropollerde yalnızlıktan’. Sitenin içine girdikten sonra bu yalnızlık daha da artıyor. Sitede herkes yalnız başına kalıyor. O duvarlar hem toplumdan soyutluyor hem de site içindeki insanlardan soyutluyor” ifadelerini kullandı.



HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.