Bio İstanbul Sil Baştan Yeniden

09 Şubat 2016
PAYLAŞ
Bio İstanbul Sil Baştan Yeniden

2013’de ses getiren bir lansmanla görücüye çıkan ve daha sonra ortaklık yapısındaki değişimden dolayı yapımı ve satışı durdurulan Bio İstanbul projesinde son durum ne merak konusu. İşte Bio İstanbul  son durum…

Bio City Development, TOKİ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ iştiraki Emlak Pazarlama Proje Yönetimi EPP ortak girişimi ile Başakşehir’de planlanan Bio İstanbul projesinde son durum ne merak konusu.

İçinde konutların yanı sıra çocuk hastanesi, arge-merkezi ve inovasyon kampüsünü barındıran dev proje daha başlamadan bölgedeki emlak fiyatlarını da hareketlendirmişti.

BO STANBUL OCUK HASTANES

BAŞLAMADAN EMLAK FİYATLARINI UÇURMUŞTU
Birçok inşaat firması projelerinin Bio İstanbul’a yakınlığına dikkat çekerek yüksek prim vaat etmişti.

Fakat Bio İstanbul  ortaklık yapısındaki değişimden dolayı geçtiğimiz yıl askıya alınmıştı.

Konuyla ilgili yeniemlak.com’a açıklamada bulunan Artaş Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, projenin baştan planlandığını söyledi.

YENİDEN PLANLANIYOR
Planlama çalışmalarının devam ettiğini belirten Çetinsaya, “Bio İstanbul projesinin ortaklık yapısı değişti. Şu anda yüzde 45 yerli, yüzde 55 ise yabancı ortaklık var. Yerli ortaklar arasında Artaş’la birlikte  EPP ve Öztaş var. Proje yeniden şekilleniyor, planları yeniden yapılıyor” dedi.

BO STANBUL EV

KİMSEYİ MAĞDUR ETMEDİK
Bio İstanbul projesinin 600 konutluk ilk etabı satışa çıkmıştı. Bio İstanbul Evleri’nden alım yapan tüm tüketicilerin paralarının iade edildiğini söyleyen Çetinsaya, kimyesi mağdur etmedik diye konuştu.

BİO İSTANBUL NE ZAMAN BAŞLAYACAK?
Süleyman Çetinsaya, Bio İstanbul ne zaman başlayacak sorusuna ise şöyle yanıt verdi; “Az önce de söylediğim gibi şu anda planları yapılıyor. Planlar bittikten sonra proje tekrar start alacak. Ama net bir tarih vermek şimdiden mümkün değil.”

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


"Bio İstanbul Sil Baştan Yeniden" haberine ait yorum yok

Yorum Yap