Birden Fazla Evi Olanlar İçin Yeni Düzenleme

03 Mart 2016
PAYLAŞ
Birden Fazla Evi Olanlar İçin Yeni Düzenleme

Birden fazla evi olanlar evlerini satarken her durumda vergi ödeyecek...

Önümüzdeki hafta 2016 Bütçe Tasarısı görüşmeleri tamamlanıyor. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu uzun zamandır beklemede olan Yeni Gelir Vergisi Kanun Tasarısını gündemine taşıyacak.

Geçici maddeleriyle beraber 95 maddeye ulaşan tasarı, ilk önce bazı değişiklikler yapılmak üzere alt komisyona sevk edilecek. TBMM’de temel yasa olarak bölümler halinde görüşülecek olan tasarıyla ilgili çok sayıda önerge hazırlandığı gelen bilgiler arasında.

Tasarı, evini satanlar için ve birden fazla evi olanlar için çok önemli düzenlemeler içeriyor. Buna göre, birden fazla evi olan vatandaş evlerini sattığında her türlü vergi ödeyecek. Sadece tek konutu olan vatandaşlar konutlarını sattığında vergi ödemeyecek. Şu anki uygulamada 5 yıldan sonra yapılan satışlarda vergi alınmıyor.

Gelir Vergisi Tasarısının gündeme gelmesiyle beraber vergi oranları, vergi dilimleriyle ilgili değişiklik yapılıp yapılmayacağı da gündeme taşındı. Vergi affının olmayacağı, sadece vergi oranlarının yeniden belirlenmesi bu yasanın konusu olabileceği belirtildi.


"Birden Fazla Evi Olanlar İçin Yeni Düzenleme" haberine ait yorum yok

Yorum Yap