Blue Lake Küçükçekmece'ye Avrupa Fonu

778 konutluk Blue Lake projesinin 220 dairesine Avrupalı talip oldu. Metal Yapı Genel Müdürü Akın Karali, anlaşmayı yaptıklarını ve 221 daireyi İngileterilelere devremülk gibi işleteceklerini söyledi...

01 Haziran 2016
Blue Lake Küçükçekmece'ye Avrupa Fonu 778 konutluk Blue Lake Küçükçekmece projesinin 220 dairesine Avrupalı talip oldu. Metal Yapı Genel Müdürü Akın Karali, anlaşmayı yaptıklarını ve 221 daireyi İngileterilelere devremülk gibi işleteceklerini söyledi...

Küçükçekmece sahilde Metal Yapı tarafından hayata geçirilen Blue Lake projesinde inşaat tüm hızıyla devam ediyor. Kaba inşaatı biten Blue Lake projesinin 2017’de teslim edilmesi planlanıyor.

175 bin metrekare alan üzerinde yükselen Blue Lake Metal Yapı projesi 8 blokta toplam 788 konut ve 22 ticari ünite yer alıyor.

METREKARESİ 2 BİN 779 DOLAR
Büyüklükleri 60 ile 400 metrekare arasında değişen stüdyodan 4+1 dublekse kadar farklı konut seçeneklerinin yer aldığı Blue Lake fiyatları ise metrekare bazında 2 bin 770 dolardan başlıyor 5 bin 500 TL’ye kadar yükseliyor. Dairelerin fiyatları 198 bin dolardan başlıyor 250 milyon dolara kadar çıkıyor.

HAVADA 1.3 KİLOMETRE YÜRÜYÜŞ YOLU
8 bloktan oluşan Blue Lake Küçükçekmece projesinde bloklar çelik köprülerle birbirine bağlanıyor. Havada 1,3 kilometre yürüyüş yolunun bulunduğu projede her bloğun üst katında yüzme havuzları yer alıyor.

YAŞATMADAN ANLATAMAZDIK
Blue Lake projesinin inşaatına 1 yıldır devam ettiklerini ve kaba inşaatının tamamlandığını belirten Metal Yapı Genel Müdürü Akın Karali, “Kaba inşaat bitmeden satışa çıkmama kararı almıştık. Çünkü bu projeyi yaşatmadan insanlara anlatamayız” diye konuştu.

Pjede metrekare birim fiyatlarının 2 bin 770 TL’den başlangıç gösterdiğini belirten Akın Karali, tamamlandığında bu rakamın minimum 7 bin 500 TL’yi bulacağını söyledi.

221 DAİRE YABANCIYA GİTTİ
Blue Lake projesine yabancılardan büyük ilgi olduğunu söyleyen Karali, “Projemize yabancılardan büyük ilgi ve talep var. 221 daireyi İngilterelilere rezerve ettik. Bu bir emekli fonu. Biz bu 221 daireyi bu gruba özel devremülk gibi işleteceğiz” ifadesinde bulundu.

7 MİLYON METREKARE İŞ BİTİRDİK
Metal Yapı olarak şu ana kadar 7 milyon metrekare iş bitirdiklerinin altını çizen Karali, çalışmaların 7 şantiyede aktif olarak devam ettiğini söyledi.

1,5 MİLYON METREKARELİK YENİ PROJE
5 yıllık planlarının hazır olduğuna dikkat çeken Karali, “Aktif olan 7 şantiyemizin büyüklüğü 1 milyon metrekare. 1,5 metrekare de gelecek projelerimizin büyüklüğü. Göktürk’te 4 yeni projemiz var. Güneşli İçdaş fabrikası azarisi üzerinde bir projemiz olacak. Yine Ulus ve Zekeriyaköy’de de yeni projeleriniz bulunuyor” dedi.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Country Plus Corridor'da Hemen Teslim!

Country Plus Corridor'da Hemen Teslim!

Bir FRH Yapı - ORN Yapı ortaklığı projesi olarak hayata geçen Country Plus Corridor, İzmir Menemen'd

28 Nisan 2017


Mindoza'da Hemen Teslim Villalar!

Mindoza'da Hemen Teslim Villalar!

Bir Proses Mimarlık projesi olarak hayata geçen Mindoza, Muğla Bodrum'da yükseliyor. Projede konutla

28 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Bilgili Holding
  • Dumankaya inşaat
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Ağaoğlu inşaat
  • Sur Yapı
  • Polat inşaat
  • Mandarins Gayrimenkul İnşaat