Bodrum'un bazı mahallelerinde imar planları durduruldu

Bodrum'da sektörü yakından ilgilendiren imar gelişmeleri yaşandı.

18 March 2021
Bodrum'un bazı mahallelerinde imar planları durduruldu Muğla'nın Bodrum ilçesinde mahkeme kararıyla bazı mahallelerin imar planları durduruldu. Bu alanlarda imar planları gözden geçirilecek ve inşaat faaliyetleri durdurulacak.

AA'nın aktardığı habere göre, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, yaptığı basın açıklamasında Bodrum'da imar planlarıyla ilgili bazı gelişmelerin yaşandığını ifade etti.

Alınan karar sonrasında Bodrum'daki bazı noktalarda imar faaliyetlerinin durdurulduğunu belirten Başkan Aras, "Yalıkavak, Gündoğan ve Göltürkbükü sınırları içeresinde yer alan 3 bin 38 hektarlık alanda imar planları, Muğla 2. İdare Mahkemesinin kararıyla durduruldu. Daha önce de ilçenin bazı noktalarında buna benzer kararlar alınmıştı" şeklinde konuştu.

İNŞAATLAR YARIM KALACAK

Söz konusu bölgelerde devam eden inşaatların seviye tespitlerinin yapılıp bu şekilde kalması için tebliğ gönderileceğini belirten Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, hafriyata başlanmamış alanlarda herhangi çalışma yaptırılmayacağını aktardı.

"İNŞAAT SEKTÖRÜ OLUMSUZ ETKİLENECEKTİR"

Bodrum Belediyesi olarak bölgede ruhsat ve imar uygulamalarını durdurduklarını belirten Başkan Aras, "İmara aykırı planları gözden geçiriyoruz. Bir an önce bu planları üst ölçekli planlara uygun hale getirmek zorundayız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla ortak şekilde bu sıkıntıları gidereceğiz. Belediyeye başvurulan bütün projelerde bize tebligat yapıldığı andan itibaren kesinlikle ruhsat verilmiyor. İmar planlarının yeniden gözden geçirilmesi kötü bir şey değil. Tabii ki mağduriyetler olacaktır. İnşaat sektörü bundan olumsuz etkilenecektir. Bitmeyen projelerde sıkıntılar olabilir. Ancak Bakanlığımızın bu konuda gerekli temyiz çalışmasını yaptığını biliyorum. Ne Bodrum tahrip olsun ne de yatırımcılar mağdur olsun istiyoruz" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum