Borsa İstanbul'da gong Avrupakent GYO için çaldı

Borsa İstanbul'da gong, Avrupa Konutları markasının sahibi Artaş Holding'in, AVM, rezidans, ticari üniteler, satışa hazır konut projeleri olmak üzere, düzenli kira getirili ve çeşitlendirilmiş bir portföye sahip iştiraki Avrupakent GYO için çaldı.

22 December 2023
Borsa İstanbul'da gong Avrupakent GYO için çaldı 13-14-15 Aralık'ta gerçekleştirilen talep toplama sürecini tamamlayan şirket, Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da "AVPGY" koduyla işlem görmeye başladı.

Borsa İstanbul'da düzenlenen Avrupakent GYO halka arz gong töreni, Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Artaş Holding ve Avrupakent GYO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Artaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Avrupakent GYO Yönetim Üyesi Gökhan Çetinsaya, Artaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serhan Çetinsaya, Artaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oğuzhan Çetinsaya, Avrupakent GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Muhsin Erkoç, Avrupakent GYO Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Rüştü Kaplan, Ak Yatırım Genel Müdürü Mert Erdoğmuş ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Korkmaz Ergun, gayrimenkul alanındaki tecrübesini ve kurumsal hafızasını, borsada işlem görmeye başlayarak sermaye piyasalarına taşıyan Avrupakent GYO'nun halka arzdan elde ettiği gelirle yatırımlarını ve projelerini gerçekleştireceğini ve hedeflerini daha da yükselteceğini söyledi.

Şirkete katılan yeni ortaklarından elde ettiği güçle ve aynı zamanda sorumluluğuyla başarılarını daha da ileriye taşıyacak olan şirketin, bu başarısına ve geleceğine kendisine güvenerek halka arza katılan yatırımcılarını da ortak edeceğini aktaran Ergun, "Avrupakent GYO'nun bu başarılı halka arzında emeği geçen herkese, tüm şirket çalışanlarına ve aracı kuruma teşekkür ediyorum. Halka arzın, sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Avrupakent GYO'ya borsamız ailesine hoş geldiniz diyorum." ifadesini kullandı.

Süleyman Çetinsaya da gayrimenkul, perakende, turizm ve sanayi sektörlerinde 46 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Artaş Holding'in iştiraki olarak 2010 yılında kurulan şirketleri Avrupakent GYO için tarihi bir günü yaşadıklarını dile getirdi.

Yaklaşık 20 milyar TL değerinde portföye sahip güçlü bir yapıya, halkın da ortak olmasını, sürdürülebilir büyümelerine yatırımcıların da eşlik etmesini istediklerini belirten Çetinsaya, şunları kaydetti:

"Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz halka arzımızı başarılı bir şekilde tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Bugün bir aile şirketinden milyonlarca ortağımızın olduğu büyük bir aileye dönüştük. Yoğun ilgi, yatırımcılarımızın Avrupakent GYO'nun geleceğine ve performansına duydukları güveni gösteriyor. Gayrimenkul yatırım ortaklıklarının en önemli özelliğinin halka kazandırmak olduğuna inanıyoruz. Halka arz aşamasında da, iki noktaya özellikle vurgu yapmak istedim. Birincisi, hisselerini halka arz ettiğimiz Avrupakent GYO'nun hiçbir finansal borcu bulunmuyor. Halka arz gelirini, portföyümüzü daha da büyütecek kira getirili gayrimenkullerde değerlendireceğiz. İkincisi ise dağıtılabilir karımızın en az yüzde 50’sini temettü olarak hissedarlarımıza dağıtacağız. Yeni ortaklarımız için karlılığımızı daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz. Avrupakent GYO'ya güvenen her bir yatırımcımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz."


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Peker GYO’dan 82,5 milyon TL’lik bono ihracı

Peker GYO’dan 82,5 milyon TL’lik bono ihracı

Peker GYO, ilk finansman bonosu ihracını gerçekleştirdi. Yatırımcılardan yoğun ilgi gören 82,5 milyo

19 January 2024


KÄRCHER Türkiye'nin Yeni Pazarlama Direktörü Ece Tura Eren Oldu

KÄRCHER Türkiye'nin Yeni Pazarlama Direktörü Ece Tura Eren Oldu

Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nin Ekonomi Bölümü’nden 2005 yılında mezun o

02 January 2024


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum