Borsa İstanbul’un Kıymetli Madenler Binası’na Avrupa’dan Ödül!

14 Ekim 2015
PAYLAŞ
Borsa İstanbul’un Kıymetli Madenler Binası’na Avrupa’dan Ödül!

Borsa İstanbul'un Bahçelievler'deki İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası’nın binası, European Property Awards’da (Avrupa Gayrimenkul Ödülleri) ‘En İyi Ofis Mimarisi’ dalında ödül aldı...

İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası’nın binası, dünyanın en prestijli gayrimenkul ve mimarlık ödüllerinden biri olarak kabul edilen International Property Awards’ın Avrupa ayağı European Property Awards’da (Avrupa Gayrimenkul Ödülleri) ‘En İyi Ofis Mimarisi’ dalında ödül aldı.

Bahçelievler-Basın Ekspres Yolu’nun doğu paralelinde yer alan ödüllü binanın inşaatı devam ediyor. 2016 yılı içinde hizmet vermeye başlaması beklenen yeni bina, toplam 2 bin 220 metrekare arsa üzerinde 7 kattan oluşacak. Binanın toplam kullanım alanının ise 7 bin 524 metrekare olması hedefleniyor.

‘Altın’ ışıklandırma
Betonarme ve çelik konstrüksiyon olarak inşa edilen binada çalışma ofislerinin yanı sıra Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası’nın kasa dairesi de yer alacak. Kasa dairesinin statik hesapları, banka ve ticari kasa yapımında kullanılan uluslararası standart olan “American Society for Testing and Materials (ASTM F1090)” standardına uygun olarak hesaplanan binanın dış cephesinde, Elmas madenini çağrıştırmak üzere, prizmatik cam cephe tasarlandı.

Yine kıymetli madenler arasında yer alan altını çağrıştırmak için binanın dış cephe camının içindeki led aydınlatmalarının sarı renkte olması planlanıyor. Milliyet


"Borsa İstanbul’un Kıymetli Madenler Binası’na Avrupa’dan Ödül!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap