• Emlak Haberleri
  • BOSS4 İnşaat’tan yatay mimariye 4 milyar TL’lik yatırım

BOSS4 İnşaat’tan yatay mimariye 4 milyar TL’lik yatırım

BOSS4 İnşaat, devam eden projelerine ek olarak bu yıl içerisinde dört yeni projeyi hayata geçirecek.

12 July 2023
BOSS4 İnşaat’tan yatay mimariye 4 milyar TL’lik yatırım Maltepe, Zeytinburnu, Bahçeşehir ve Büyükçekmece Kumburgaz’da yatay mimari tarzında inşa edilecek projelerin yatırım tutarının ise toplam 4 milyar TL olması planlanıyor. Gayrimenkul sektörünün güvenilir markalarından BOSS4 İnşaat, dört yeni projeye daha start veriyor. Maltepe, Zeytinburnu, Bahçeşehir ve Büyükçekmece Kumburgaz’da inşa edilecek projelerin toplam yatırım tutarının ise 4 milyar TL olması planlanıyor.

Pandemi sürecinde başlayan az katlı yatay mimari trendinin artık daha da yaygın hale geldiğine dikkat çeken BOSS4 İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, kendilerinin de yapımı süren ve planlanan projelerini bu talep doğrultusunda şekillendirdiklerini söyledi.

Pandemi ve deprem etkili oldu

Devam eden projelerine ek olarak dört yeni projeyi daha planladıklarını belirten Abdülkadir Akkuş, yeni yatırımlarıyla ilgili bilgi verdi. Akkuş “Pandemiyle birlikte gelen talepler daha çok bahçeli, balkonlu, ferah, açık alanı bol ve yatay mimari konseptindeki projelere olmuştu. Deprem sonrasında bu tip projelere talep daha da arttı. İnsanlar yüksek katlı binalarda oturmak istemiyorlar. Biz de projelerimizi bu talep doğrultusunda geliştiriyoruz. Şu an için bu yıl içerisinde yatay mimari tarzında dört yeni projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bunlardan biri Maltepe’de hayata geçecek olan 600 konutluk bir kentsel dönüşüm projesi, diğeri Zeytinburnu’nda ve yine 600 daireden oluşacak bir proje. Bu projelerimizde bloklar en çok 10’ar katlı olacak. Ayrıca 50 villadan oluşan Büyükçekmece Kumburgaz projesi ve bir de dört etapta 500 konuttan oluşan Bahçeşehir projemiz var. Bu dört projenin toplam 4 milyar TL’lik bir yatırım maliyeti olacak. Bu yatırımlarımız butik konut projesinden ziyade büyük projeler olacak ve tamamlandıklarında yaklaşık toplam 2 bin konut hayata geçmiş olacak” diye konuştu.

İki proje teslim aşamasına geldi

Mevcut çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Abdülkadir Akkuş, devam eden projeleri arasında teslim aşamasına gelenlerin olduğunu söyledi. Akkuş “Şu anda Beylikdüzü’nde inşa ettiğimiz teslim aşamasındaki 108 dairelik ‘Alya Dolunay’ projesi var. ‘Alya Bella’ ise yine Beylikdüzü’nde Gürpınar bölgesinde 12 tripleks villadan oluşan butik bir projemiz. Bu projemizin teslimleri başladı. Bahçeşehir’de inşaatı süren ‘Alya Bahçe’ ise 177 bağımsız birimden oluşan örnek bir villa projesidir. İkiz, üçüz ve dördüz villalar şeklinde planlanan bu projemiz lüksü ve konforu bir arada barındırıyor. Esenyurt’ta hayata geçirdiğimiz iddialı bir projemiz de ‘Alya 4 Mevsim’ projesidir. Toplam dört blokta 217 daireden oluşan bu projemizde iki blok tamamlanmış durumda, iki bloğun yapımı devam ediyor. ‘Alya Dream’ ise üç blokta 94 daireden oluşan ve Beylikdüzü’nde inşa ettiğimiz diğer projemiz. Bir de inşaatına başladığımız ve Zeytinburnu’nda dokuz blokta 467 daireden oluşan ‘Alya Konutları Merkezefendi Kentsel Dönüşüm Projesi’ var. Bu projemizde dairelerin yüzde 90’ı balkonlu. Peyzaj alanı ve yeşil ortak alanlar tüm projelerimizin olmazsa olmazıdır” diye konuştu.

Şu anda İstanbul’da aşırı bir kentsel dönüşüm talebi olduğunu ifade eden Abdülkadir Akkuş, her projeyi değerlendirdiklerini uygun bir proje olduğunda görüşmelere hemen başladıklarını sözlerine ekledi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Zermeram’da Lansmana Özel Peşinatsız 12 Ay Vade Fırsatı

Zermeram’da Lansmana Özel Peşinatsız 12 Ay Vade Fırsatı

Seha Yapı İnşaat A.Ş ve Adese Gayrimenkul Yatırım A.Ş.’nin ortak girişimi olarak hayata geçen, Konya

20 September 2023


Studio House Ispartakule’den ister ticari, ister ev tapulu daireler

Studio House Ispartakule’den ister ticari, ister ev tapulu daireler

İstanbul’un dönüşümünde önemli rol oynayan Özyurtlar-Bahaş Ortak Girişimi’nin, Bahçeşehir’de hayata

15 September 2023


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum