Bu Bölge Değerini İkiye Katlayacak

İstanbul Sancaktepe'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

01 Temmuz 2015
Bu Bölge Değerini İkiye Katlayacak

İstanbul'un bu bölgesi, yakın zamanda tamamlanacak olan dev projelerle birlikte değerini ikiye katlayacak.

Türkiye'nin en büyük şehir hastanesi ve metronun hizmete girmesiyle emlak ve gayrimenkul piyasasında önemli bir konuma gelecek olan İstanbul'un Sancaktepe bölgesi, 3'üncü Köprü bağlantılı Kuzey Marmara Otoyolu Projesi ile birlikte değerini ikiye katlamış olacak. Sancaktepe'de güncel metrekare konut fiyatları 1500 ile 4 bin 500 lira arasında değişiyor. Dev projelerle birlikte bu fiyatların daha da artacağı öngörülüyor.

TSKB Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Seda Güler'in ilçeyle ilgili değerlendirmesi şöyle:

"Üsküdar-Sancaktepe Metro hattı çalışmasıyla markalı konut geliştiricilerinin tercih ettiği bir bölge haline gelen Sancaktepe'de konut fiyatlarında yüzde 100'e yalan bir artış gözleniyor. Metrekare fiyatları bin 500 - 2 bin lirayken şimdilerde 3 bin - 4 bin lira aralığında seyrediyor. Metro hattı ile bölgeye ulaşımın desteklenmesiyle fiyatlardaki yukan yönlü seyrin devam etmesi bekleniyor.

Samandıra, Yenidoğan ve Sarıgazi beldelerinin birleşmesiyle 2009 yılında ilçe olan Sancaktepe, devam eden konut yatırımlarıyla çarpık yapılaşma görüntüsünden hızla uzaklaşıyor. Sancaktepe ilçe vasfını kazanmadan önceki dönemlerde alt ve orta gelir grubuna hitap eden tek katlı gecekondu ve 2-3 katlı niteliksiz, ruhsatsız binaların konumlu olduğu bir bölgeydi. Şimdilerde ise orman alanlarına, Şile ve TEM Otoyolu'na yakınlığıyla dikkat çeken ilçeye büyük inşaat firmalarının yanı sıra küçük yatırımcüar da rağbet gösteriyor. Eski sanayi alanları ve boş büyük parsellerde nitelikli ve lüks konut projeleri farklı bir vizyon kazanan ilçede, mahalle aralarındaki eski yapıların yerinde ise modern binalar yükseliyor.

Çekmeköy, Kartal, Maltepe, Sultanbeyli, Pendik, Ümraniye ve Ataşehir'e komşu olan bölge İstanbul'un çeperlerindeki gelişme odaklarından biri haline geldi. Gayrimenkul sektörünün cazibesi yüksek bölgelerinde arz-talep dengesinin doyuma ulaşması müteaahitleri Sancaktepe'ye yönlendirdi. Bu durum, son beş yılda bölgede hem arsa fiyatlarının hem de konut fiyatlarının yukarı yönlü hareket etmesine neden oldu. İmar planlarının düşük yoğunluklu ve az katlı konut üretimine olanak sağladığı ilçede Fatih, Eyüp Sultan, Abdurrahman Gazi, Osman Gazi, Emek, Atatürk, Kemal Türkler mahalleleri ilgi gördü"

Önümüzdeki beş yıllık süreçte bölgedeki eski konutların yıkılarak düzenli siteler haline geleceği belirten uzmanlar, bölgenin çehresinin değişeceğini belirterek, "Yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği bölgelerde yükselen yeni yapılar alt gelir gurubundan çok üst-orta gelire hitap etmesi bekleniyor. İstanbul'un gelecek 10 yılda en hızlı büyüyecek ilçelerinden biri olacak bölgede ticari yatırımlar da artacak"

KUZEY MARMARA OTOYOLU PROJESİ

3. Köprü ile bağlantılı inşa edilen Kuzey Marmara Otoyolu'nun Anadolu Yakası'ndaki iki çıkış noktası arasında konumlanan Sancaktepe'de ulaşım yatırımları ilçeye değer katacak.

ÜSKÜDAR - ÇEKMEKÖY METRO HATTI

Uzmanlara göre, temeli 2012 yılında atılan, 2016 yılında tamamlanması planlanan, 20 km uzunluğundaki Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy metro hattının Sancaktepe'ye gelmesi ulaşıma önemli bir katkı sağlayacak ve bölgedeki yatırımları olumlu etkileyecek.

SANCAKTEPE HASTANE PROJELERİ

Şu anda inşaatı 40 bin metrekarelik alanda devam eden 400 yataklı Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ek olarak 15 bin kişiye iş imkanı yaratması beklenen 4 bin 100 yataklı Avrupa'nın ve Türkiye'nin en büyük şehir hastanesinin hizmete girmesi de bölgedeki konut ve ticari alanlara olan ilgiyi artıracak. Samandıra-Sangazi arasmda bulunan 3 bin 150 dönümlük alanda yükselecek hastaneyle ilgili hazırlıklar sürüyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Tekirdağ Kapaklı Belediyesi 2 milyonluk arsa satacak

Tekirdağ Kapaklı Belediyesi 2 milyonluk arsa satacak

Tekirdağ Kapaklı Belediye Başkanlığı, belediye mülkiyetinde olan 2 bin 192 metrekare arsayı 2 milyon

16 Ekim 2017


Norda Homes fiyatları 345 bin TL'den başlıyor

Norda Homes fiyatları 345 bin TL'den başlıyor

İzmir Ulukent'te inşa edilen Norda Homes projesinde çalışmaların yanı sıra daire satışları da devam

15 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.