Bu Bölgede Arsa Fiyatları Yüzde 100 Arttı

Batman Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

25 Haziran 2015
Bu Bölgede Arsa Fiyatları Yüzde 100 Arttı

1 yıl önce 35 bin liraya satılan arsa fiyatları bu yıl 80 bin liraya kadar çıktı. Bu bölgede arsaların fiyatları yüzde 100 arttı.

Dicle Nehri üzerinde 8 yıl önce yapımına başlanan ve Türkiye'nin hidroelektrik üretiminin yüzde 10'unu sağlayacak Ilısu Barajı ve hidroelektrik santralinin yapımında sona yaklaşılırken, sular altında kalacak olan Hasankeyf ilçesinde de baraj gölü manzaralı arsaların değeri yükseldi.

İlçede, geçen yıl dönümü 35 ile 45 bin lira arasında satılan arsalar, bu yıl 80 bin liraya kadar çıktı.

KÖYLÜLER TOPRAKLARINI SATMIYOR

Baraj gölü dolayısıyla yerleşim yerinin yer değiştireceği Hasankeyf ilçesinde arsa fiyatlarının daha da artacağı düşüncesiyle köylülerin topraklarını satmak istemediği öğrenildi.

ARSA FİYATLARI YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR

Hasankeyf Kaymakamı Temel Ayca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, baraj gölü dolayısıyla yeni yerleşim yeri ile ilgili çalışmaların sürdüğünü, bütün kamu binalarının artık yeni Hasankeyf'te hizmet verdiğini söyledi.

Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Demir de Hasankeyf'in tarihi ve turistik bir ilçe olduğunu, Ilısu Baraj Gölü ile daha önce göç eden ailelerin de dönüşlerinin beklendiğini dile getirdi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.