Bu Bölgede Arsası Olana Talih Kuşu Vurdu

Balıkesir Sındırgı turizm bölgesi ilan edilmesinin ardından Çaygören Mahallesi’nde arsa fiyatları uçtu. Bölgede fiyatlar 10 yılda yüzde 40 arttı...

15 Temmuz 2016
Bu Bölgede Arsası Olana Talih Kuşu Vurdu Balıkesir Sındırgı turizm bölgesi ilan edilmesinin ardından Çaygören Mahallesi’nde arsa fiyatları uçtu. Bölgede fiyatlar 10 yılda yüzde 40 arttı...

Balıkesir’in Sındırgı ilçesi turizm bölgesi ilan edilmesinin ardından Çaygören Mahallesi’nin adeta kaderi değişti.
Bölgede arsa fiyatları 10 yılda yaklaşık yüzde 40 arttı.

Sındırgı 2006 yılında turizm bölgesi ilan edilmişti. Sındırgı Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi, cilt hastalıklarının tedavisinde etkili olan Emendere Köyü yakınlarındaki kaplıca suyunun yanına teşvik amaçlı 70 yatak kapasiteli otel inşa etti. Ardından ilçeye 17 kilometre uzaklıktaki Hisaralan kaplıca bölgesine özel bir şirket, 5 yıldızlı Obam Termal Resort Otel& SPA'yı kazandırdı. Çaygören kırsal mahallesi yanında yapımı halen devam eden Laguna Termal Hotel &SPA ve devremülk inşaatı bölgeye ilgiyi iyice arttırdı. Baraj kıyılarının büyük bölümü ormanlık olduğundan, Çaygören Mahallesi'ndeki kıyılarda arsaların fiyatları 10 yılda 40 kat atttı.

ALICI VAR AMA SATICI YOK
Baraja en fazla kıyısı bulunan 2 mahalleden biri olan ve aynı zamanda baraja adını veren Çaygören Mahallesi’nde gayrimenkul fiyatları hızla artmaya devam ediyor. Alıcılar olmasına rağmen burada yaşayan bazı vatandaşlar taşınmazlarını 'fiyatları daha da artacak' düşüncesiyle satmak istemiyor.

FİYATLAR YÜZDE 40 ARTTI
Sındırgı’nın turizm bölgesi ilan edilmesiyle büyük değişimler yaşanmaya başladığını belirten Çaygören Mahallesi Muhtarı Muammer Tavşanoğlu, 17 kilometre uzaklıktaki kaplıca suyunun ilçeye getirilmesiyle birlikte bölge yatırımcılar için cazibe merkezi olmaya başladı. Talep yoğun olunca arsa, tarla fiyatları da yaklaşık 40 kat arttı. 10 yıl önce dönümü bin lira olan yerler değerlendi, 30 ile 40 bin liraya çıktı. En uzak, en kötü yerin dönümü bile 5 bin lira oldu. Çaygören baraja hakim noktada, en çok kıyı da bizde var, hal böyle olunca fiyatlar uçuyor. Dışarıda yaşayan hemşerilerimiz emekli olduklarında geri dönüş planları yapıyor. Geçtiğimiz ay 16 dönümlük bir arazi, 300 bin liraya satıldı” dedi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


G - Yoo inspired by Starck projesinde teslimler başladı

G - Yoo inspired by Starck projesinde teslimler başladı

Mar Yapı tecrübesiyle hayata geçirilen G - Yoo inspired by Starck projesi teslim yapılıyor.

23 Ağustos 2017


Türkiye hazır beton üretiminde Avrupa’da ilk sırada

Türkiye hazır beton üretiminde Avrupa’da ilk sırada

THBB Genel Sekreter Yardımcısı Aslı Özbora Tarhan, ‘Beton Teknolojileri ve Doğru Beton Uygulamaları

23 Ağustos 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat