Bu Bölgede Evi Olan Yaşadı

İstanbul Üsküdar'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

31 Ekim 2015
Bu Bölgede Evi Olan Yaşadı

Yeni dönemde Üsküdar'da hayata geçirilecek olan projelerle bölgenin cazibesinin daha da artacağını söyleyen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, projeler hizmete geçtikten sonra emlak fiyatlarının yüzde 500 civarında artacağını söyledi...

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar'da hayata geçecek yeni projeleri anlattı.

TAŞI TOPRAĞI ALTIN DEĞİL YAKUT
Marmaray, metro ve Avrasya tüneli gibi büyük projelerin Üsküdar'ı cazibe merkezi yaptığını ifade eden Türkmen, "İstanbul'un taşı toprağı altın' diyorlar ya, Üsküdar'ın da taşı toprağı yakut. Raylı sistemler ve Çamlıca Cami Üsküdar'daki emlak fiyatlarını artırdı. Çamlıca civarındaki arsa fiyatları yüzde 300-500 civarında arttı. Bu projeler hizmete geçtikten sonra da Üsküdar'daki emlak fiyatları yeniden yüzde 30-40 düzeyinde artacak" dedi.

TÜRKİYE'NİN İLK AKILLI METROSU ÜSKÜDAR'A
Kentsel dönüşümle birlikte bölgede hızlı bir gelişmenin yaşanacağının altını çizen Türkmen, "Üsküdar Çekmeköy metro hattında şu an çalışmalar hızla devam ediyor. 2016 yılının son çeyreğinde hizmete açılması planlanıyor. Türkiye'nin ilk akıllı metrosu olacak." diye konuştu.

ÜSKÜDAR'A YENİ MEYDAN
Avrasya Tüp Geçit projesi, Çamlıca Camii, Libadiye Tüneli, kentsel dönüşüm projeleri ile Üsküdar'ın cazibesinin daha da artacağına dikkat çeken Türkmen, Üsküdar'a yeni meydan yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Türkmen, "Üsküdar'a ulaşımın kolaylaşması ticaret hacminin de artmasını sağladı. Tabi bu yoğunluk Üsküdar'da meydan ihtiyacını ortaya çıkarttı. Şu anda mevcut meydan yetersiz. Bu meydanı büyütmemiz lazım. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışmamıza göre 'Harem-Üsküdar', 'Üsküdar-Beylerbeyi' ve 'Üsküdar-Meydan' olmak üzere üç aşamalı projemiz var. Harem-Üsküdar projesi bitti" diye konuştu.

Üsküdar Meydan'a ilk kazmayı Haziran-Temmuz 2016'da vuracaklarını belirten Türkmen, "Yakında büyükşehir belediyemiz ihaleye çıkacak. Hhaziran-Temmuz ayında vuruyoruz. Belediyemiz yakında yeni hizmet binasına taşınacak. Oraya taşınır taşınmaz mevcut binamızı yıkıp yerine güzel bir meydan yapacağız. Katlı otoparkın olduğu alan da dahil olmak üzere tarihi tescilli binalar (Üsküdar Mimar Sinan Çarşısı, Kara Davut Camisi ve saire) hariç diğer yerler istimlak edilecek. Üsküdar'ın çehresi değişecek" ifadesinde bulundu.

VERİCİLER KALKIYOR
Yıllardır tartışılan konuların başında gelen Çamlıca Tepesi'ndeki vericilerin kaldırılmasına ilişkin büyükşehir ve bakanlık düzeyinde çalışmaların yapıldığını söyleyen Türkmen, nihai kararın verildiğini ve Çamlıca Camisi hizmete açıldığında vericilerin de oradan kaldırılacağını aktardı.

BİLİM MERKEZİ SENEYE AÇILIYOR
Hilmi Türkmen, belediye olarak İstanbul'un ilk "Bilim Merkezi ve Gözlem Evi"ni gelecek yıl hizmete açacaklarını, ayırca "Engelsiz Yaşam Merkezi", Bağlarbaşı'nda Vakıflar Genel Müdürülüğü ile birlikte yapacakları Türkiye'nin ve İstanbul'un en büyük spor kompleksinin yapımının sürdüğünü sözlerini ekledi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Armakent Kırıkkale konutları 280 bin TL’den başlıyor

Armakent Kırıkkale konutları 280 bin TL’den başlıyor

Fatih Emre İnşaat imzalı Armakent Kırıkkale projesi 3+1 ve 4+1 konutlarını 47 ay 0 faiz olanağıyla s

22 Ocak 2018


Hezarfen Konutları’nda 360 bin TL’ye 3+1 ev fırsatı

Hezarfen Konutları’nda 360 bin TL’ye 3+1 ev fırsatı

Vefakar Yapı imzasıyla yükselen Hadımköy’de inşa edilen Hezarfen Konutları 360 bin TL’den başlayan f

22 Ocak 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum