Bu Bölgelere Yatırım Yapan Kazanıyor!

İstanbul'un bu bölgelerinde gayrimenkul yatırımı yapanlar uzun vadede kazançlı çıkıyor. İşte o bölgeler...

19 Ağustos 2015
Bu Bölgelere Yatırım Yapan Kazanıyor!

İstanbul'un bu bölgelerinde gayrimenkul yatırımı yapanlar uzun vadede kazançlı çıkıyor. İşte o bölgeler...

Topkapı - Merter - Ataköy aksına yatırım yapanlar büyük kazanç elde etti. Özellikle Arap yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği bölgenin uzun vadede daha fazla değerlenmesi öngörülüyor.

İstanbul'da arsa stokunun önemli ölçüde tükenmesi inşaatçıları şehir merkezinde kentsel dönüşüme yönlendirdi. Küçük çaplı firmalar tek tek binaları yenilerken, büyük ölçekli gayrimenkul şirketleri eski fabrika arazilerinde projeler geliştiyor.

Levent - Maslak, Kağıthane Seyrantepe ve Yenibosna - Güneşli aksında gerçekleşen sanayi alanlarının dönüşümün bir benzeri son dönemde Topkapı - Merter - Ataköy aksında gerçekleşiyor. Tramvay, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçları, havalanma yakınlığı ve merkezi konumuyla markalı konut ve ofis üreticilerinin ilgisini çeken bölgede peş peşe yeni projeler hayata geçiriliyor.

Sanayi tesislerinin ve çarpık konut yapılaşmasının yavaş yavaş dönüşümü, bölgede konut piyasasını canlandırırken, birçok otel, AVM ve ofis projesi de bölgenin çekim gücünü artırdı.

METREKARESİ 1900 - 4 BİN DOLAR

Bölgedeki nitelikli konut ihtiyacı nedeniyle yeni yapılan projelere talep fazla. Özellikle Araplar başta olmak üzere yabancı yatırımcılarının dikkatini çekmeye başlayan bölgede konutların metrekare birim fiyatları 4 bin ile 8 bin lira arasında değişiyor. Ofislerin metrekare satış aralığı bin 900 ile 4 bin dolar, metrekare aylık kira aralığı ise 10 - 25 dolar arasında bulunuyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜM SÜRECİ HIZLANACAK

Bölgede, 17 Ağustos 1999 Depremi'nden önce yapılmış deprem yönetmeliğine uygun olmayan yapıların çoğunlukta olması nedeniyle kentsel dönüşümün de hızlanması bekleniyor. Nitelikli konutlara talebin artarak süreceğini belirten inşaat sektörü temsilcileri dönüşüm çalışmaların yanı sıra fabrika, üretim tesisi ve sanayi sitelerinde dükkan sahipleriyle de görüşmeyi sürdürüyor.

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre;mMüteahhitler birkaç yıl içerisinde Topkapı Merter-Ataköy hattının cazibe merkezi haline geleceğini ve fiyatların daha da yükseleceğini ifade ediyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.