Bu da Sivas’ın Çılgın Projesi!

Sivas Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

30 Eylül 2014
Bu da Sivas’ın Çılgın Projesi!

Anadolu'nun en büyük yüz ölçümüne sahip illerinden Sivas, Kızılırmak ile buluşacak. İşte Sivas'ta yapılacak olan kanal projesinin detayları...

Sivas'ın ortasından geçen dereleri ıslah ederek Sivas'a Ak-su, Pünzürük gibi imaj projeleri yapan Başkan Sami Aydın, şu sıralar Kızılırmak ile ilgili eğlence ve yaşam konsepti üzerinde çalışıyor.

Kızılırmak Sivas'tan doğmasına rağmen Sivas şehir merkezine fayda sağlayan bir konumda akmıyor. Şimdilerde ise Sivas'ın yeni Sivas yapacak projesinin merkezi olacak.

EĞLENCE VE YAŞAM KONSEPTİ

Projeye göre Tarihi İpek Yolu ve Baharat Yolları üzerinde yapılan Tarihi Kesik Köprü ve Eğri Köprü arasında kalan 23 kilometrelik ırmak yatağı ıslah edilecek. Su Kızılırmak suyu kanal içine alınarak su şişirilecek. Her iki yakada 300 metre derinliğinde peyzaj projesi uygulanacak ve sosyal donatılarla yeni bir eğlence ve yaşam konsepti oluşturulacak.

YENİ ŞEHİR SİLUETİ

Her iki yaka da oluşacak imar uygulaması ile yeni şehir silueti ortaya çıkacak. Sahile en yakın alanda iki katla başlayan yapılaşma arkalara doğru üç, dört, beş, yedi, sekiz gibi katlarla yükselerek devam edecek.

En arkadaki yerleşimde en yakındaki yerleşim de Kızılırmak'ın güzelliğini görecek.

''EMEKLİLER SİVAS'A YERLEŞECEK''

Star'da yer alan habere göre, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın,"Sivas Belediyesinin kaynakları ile bunu bir dönemde yapma şansına sahip değiliz. Orman ve Su İşleri Bakanımızın sözü var. Biz projenin uygulama planları çıktıktan sonra başka bakanlıklardan da destek arayışımızı sürdüreceğiz. Proje tamamlandığında yeni bir Sivas inşa etmiş olacağız. Sivaslılar Kızılırmak sahilini hiçbir sahile değişmeyecekler. Emekliler güney illerinde değil Sivas'a yerleşecek" dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Atakule mahkeme sürecinde yeni gelişme

Atakule mahkeme sürecinde yeni gelişme

Atakule projesiyle ilgili Ortaklık Aleyhine Dava Açılması veya davaya ilişkin gelişmeler KAP üzerind

23 Eylül 2017


Yalıtımsız binaya ruhsat verilmeyecek

Yalıtımsız binaya ruhsat verilmeyecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırladığı yeni yönetmeliğe göre yalıtım yaptırmayan binalara ruh

23 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat