Bu Dairelerde Elektrik Faturası Ortadan Kalkıyor!

İzmir Menemen'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

06 Ekim 2015
Bu Dairelerde Elektrik Faturası Ortadan Kalkıyor!

Ege-Koop'un İzmir'de tanıtımını yaptığı Kendi Elektriğini Kendi Üreten Site projesinde dairelere kurulan enerji panelleriyle elektrik faturası ortadan kalkıyor. 200 konuttan oluşan proje 20 milyon liraya mal olacak...

İzmir'de konut üretici Ege-Koop, vatandaşlar için elektrik faturası derdini ortadan kaldıracak ve çok tartışılacak bir proje hazırladı. ‘Kendi elektriğini kendisi üreten site’ konseptiyle başlatılan proje çalışmaları kapsamında Ege-Koop, toplam 20 bin metrekarelik alanda 20 milyon TL’ye mal olacak konut projesini hayata geçirdi. Toplam 200 konutun yer alacağı ve tanıtımın yapıldığı projede, her daireye ayrı bir enerji paneli kurularak, daireler kendi elektriğini kendisi üretecek. Konut sahibi olacak vatandaşlar, kurulacak panellerle 7.5 kilovatsaat (kwh) enerji üretebilecek.

ELEKTRİK FAZLA ÜRETİLEBİLECEK VEYA SATILABİLECEK
Kurulan panellerle üretilen 7.5 kilovatsaat (kwh)'lik elektriğin üretimi artırabileceği gibi, satışı da gerçekleşebilecek. Ege Koop Başkanı Hüseyin Aslan, proje hakkında bilgi vererek, "1 yıl sonunda bitmesi planlanan proje sonunda vatandaşlar, 150 bin ile 180 bin TL arasında değişen fiyatlarla ev sahibi olabilecekler. Daireler kurulan enerji panelleri sayesinde tüm enerji ihtiyaçlarını kendileri üretebilecek. Bu kalitede ve böylesine bir ilke sahip konutu bu fiyatlara İzmir’in herhangi bir yerinde alabilmek mümkün değil. Türkiye’de kullanılan enerjinin yaklaşık yüzde 70’ine varan kısmının Bulgaristan’dan ve Rusya’dan alındığı düşünülürse uygulayacağımız sistemin değeri çok daha iyi anlaşılacaktır. Bu projeyle enerjide dışa bağımlılık azalır, tüketici enerji masrafları azalır, hava kirliliği azalır, küresel ısınma azalır, kurulumu ve bakımı kolaydır. Bu projede konut sahibi olacak ve yaşayacak vatandaşlarımız günde 7.5 kv enerji üretebilecek, gerektiğinde bunu artırabilecek ve devlete de satabilecek" dedi.

"DEVLET POLİTİKASI OLSUN"
Hüseyin Aslan, yenilenebilir enerji kaynaklarının devlet politikası haline gelmesi gerektiğini ifade ederek, "10 ay bu kentte güneş var. Böyle bir ülkede bunun anlaşılamaması bana göre eksikliktir. Bu yatırımın mutlaka özendirilmesi gereklidir. Dışarıdan alınan her kaynağa para ödüyoruz. Yerel yönetimlerin, hükümetin bu tür yatırımları desteklemesi lazım. Yurt dışında KDV indirimleri gibi birçok alanda destek sağlandı. Türkiye’de de artık devlet politikası olması gerekir. Hem cari açığın azalmasında hem de sağlıklı yaşam için önemli adımlar atılacaktır" şeklinde konuştu. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kocaeli Defterdarlığı, Gebze ve Başiskele’de 3 arsa satacak

Kocaeli Defterdarlığı, Gebze ve Başiskele’de 3 arsa satacak

Kocaeli Defterdarlığı Milli Emlak Dairesi Başkanlığı İzmit Emlak Müdürlüğü ve Gebze Emlak Müdürlüğü,

23 Ekim 2017


Tüm konutlar deprem sigortalı oluyor

Tüm konutlar deprem sigortalı oluyor

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yaptığı açıklamada Türkiye'deki tüm konut ve b

22 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.