Bu Evde Yaşamak Yürek İster! 13 Milyona Satışta!

Londra’nın kaderine terk edilmiş en ünlü mülklerinden olan Malplaquet Evi 13 Milyona satışa çıktı. 126 yıldır içinde kimsenin yaşamadığı ev adeta perili köşke benziyor...

25 Mayıs 2016
Bu Evde Yaşamak Yürek İster! 13 Milyona Satışta! Londra’nın kaderine terk edilmiş en ünlü mülklerinden olan Malplaquet Evi 13 Milyona satışa çıktı. 126 yıldır içinde kimsenin yaşamadığı ev adeta perili köşke benziyor...

Londra’nın kaderine tert edilmiş en ünlü mülklerinden olan Malplaquet Evi 3 milyon sterlin, Türk lirası ile 13 milyon TL’ye satışa çıktı.

Georgian döneminden izler taşıyan evde 126 yıldır kimse yaşamıyor. Dini ve hayvan figürlerinin yer aldığı ev adeta perili bir köşkü andırıyor.İlk anda görenleri ürküten ev, “gizemli ev” olarak da anılıyor.

1741 yılında inşa edilen ev adını 1709 yılında, Fransız, İngiliz, Hollanda ve Almanlar arasında yapılan Malplaquet Savaşı'ndan alıyor.4 katlı binanın birçok odası arsenik yeşiline boyanmış. Çok sayıda odanın duvarları da dini figürlerle süslü.
Doldurulmuş hayvan figürleri, görenleri ilk anda ürküten heykeller de yapının odalarında yer alan diğer süslemeler.Kaderine terk edilen yapı 1997 yılında tarihi değeri olan terk edilmiş binaları yaşatmayı amaçlayan Spitalfields Trust tarafından uzun sürede onarılıyor.

Beş tane yatak odası bulunan yapının şarap mahzeni, kahvaltı odası, geniş banyo ve tuvaletleri bulunuyor.

İŞTE GİZEMLİ EVDEN KARELER

HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Polat Ev Göztepe cazip ödeme seçenekleriyle satışta

Polat Ev Göztepe cazip ödeme seçenekleriyle satışta

Hem tasarım ve konumuyla hem de cazip ödeme seçenekleriyle yatırımcıların dikkatini çeken Polat Ev G

19 Ekim 2017


İzmir Selçuk Belediyesi 8.6 milyon TL'ye arsa satacak

İzmir Selçuk Belediyesi 8.6 milyon TL'ye arsa satacak

İzmir Selçuk Belediye Başkanlığı, Selçuk ilçesi İsabey Mahallesi’nde konumlanan arsanın satışı için

19 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.