Bu Evde Yaşamak Yürek İster! 13 Milyona Satışta!

25 Mayıs 2016
PAYLAŞ
Bu Evde Yaşamak Yürek İster! 13 Milyona Satışta!
Londra’nın kaderine terk edilmiş en ünlü mülklerinden olan Malplaquet Evi 13 Milyona satışa çıktı. 126 yıldır içinde kimsenin yaşamadığı ev adeta perili köşke benziyor...

Londra’nın kaderine tert edilmiş en ünlü mülklerinden olan Malplaquet Evi 3 milyon sterlin, Türk lirası ile 13 milyon TL’ye satışa çıktı.

Georgian döneminden izler taşıyan evde 126 yıldır kimse yaşamıyor. Dini ve hayvan figürlerinin yer aldığı ev adeta perili bir köşkü andırıyor.İlk anda görenleri ürküten ev, “gizemli ev” olarak da anılıyor.

1741 yılında inşa edilen ev adını 1709 yılında, Fransız, İngiliz, Hollanda ve Almanlar arasında yapılan Malplaquet Savaşı'ndan alıyor.4 katlı binanın birçok odası arsenik yeşiline boyanmış. Çok sayıda odanın duvarları da dini figürlerle süslü.
Doldurulmuş hayvan figürleri, görenleri ilk anda ürküten heykeller de yapının odalarında yer alan diğer süslemeler.Kaderine terk edilen yapı 1997 yılında tarihi değeri olan terk edilmiş binaları yaşatmayı amaçlayan Spitalfields Trust tarafından uzun sürede onarılıyor.

Beş tane yatak odası bulunan yapının şarap mahzeni, kahvaltı odası, geniş banyo ve tuvaletleri bulunuyor.

İŞTE GİZEMLİ EVDEN KARELER
"Bu Evde Yaşamak Yürek İster! 13 Milyona Satışta!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap