Bu İlçede Fiyatlar 1 Yılda Yüzde 400 Artı

15 Haziran 2016
PAYLAŞ
Bu İlçede Fiyatlar 1 Yılda Yüzde 400 Artı
Ordu-Giresun Havalimanı'nın bulunduğu Gülyalı ilçesinde arsa fiyatları adeta uçuşa geçti. İlçede fiyatlar Bağdat Caddesi’ni bile solladı...

Avrupa ve Türkiye’nin denize inşa edilen ilk havalimanı olma özelliği taşıyan Ordu Giresun Havalimanı, Gülyalı’da arsa fiyatlarını uçuşa geçirdi.

1 yılda 500 bin kişinin yararlandığı havalimanı, Gülyalı’nın adeta kaderini değiştirdi.

FİYATLAR YÜZDE 400 ARTTI
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ilçede arazi fiyatlarının gerçek değerinden 400 kat daha fazla olduğunu söyledi.

Gülyalı’da arazi fiyatlarının yüzde 400 artış gösterdiğine dikkat çeken Yılmaz,Birçok yatırımcı hem Gülyalı belediyemize hem de Büyükşehir Belediyesi'ne ilçeden arazi almak için başvuruda bulundu ancak vatandaşlarımız arazilerini satmaya yanaşmıyor. Bu yüzden yatırımcılara yer göstermekte zorlanıyoruz” dedi.

BAĞDAT CADDESİ’Nİ SOLLARI
Gülyalı’daki arsa fiyatlarının İstanbul Bağdat Caddesi ve AnkaraKızılay Caddesi’nden daha pahalı bir hal aldığını vurgulayan Yılmaz, “ yurt sahiplerine sesleniyorum, eğer mülkünüzü satacaksanız fiyatları makul bir seviyeye çekin. Her şeyin bir fiyatı var, Gülyalı ilçemiz bu fiyatı reel anlamda yakalasın” diye konuştu.

BİR DÖNÜMÜNE 1 MİLYON LİRA İSTİYORLAR
Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen "İlçemizde ana yol kenarı ve havalimanını kuşbakışı gören yerlerde 1 dönüm arsadan 500 bin TL ile 1 milyon TL arasında fiyat isteniyor. Fiyatlar çok yükseldi. Birçok vatandaş fiyatların daha da artacağı beklentisinden dolayı arsalarını satmaya yanaşmıyor" ifadelerini kullandı.


"Bu İlçede Fiyatlar 1 Yılda Yüzde 400 Artı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap