Bu Proje 150 Dönüm Ormana Bedel

İnşaat sektörü her geçen yıl daha da artan çevre bilincine uyum sağlamaya başlıyor. Bunun ilk örneklerinden biri de One Tower konut, kule ve AVM projesi...

05 Haziran 2014
Bu Proje 150 Dönüm Ormana Bedel

İnşaat sektörü her geçen yıl daha da artan çevre bilincine uyum sağlamaya başlıyor. Bunun ilk örneklerinden biri de One Tower Konut, Kule ve AVM projesi...

İnşaat sektörü küresel ısınmaya neden olan karbondioksit salınımının yüzde 40’ından sorumlu olunca, sektör temsilcileri de bu durumu düzeltmek için çalışmalara başladı. Ankara’nın en yüksek konut kule projesi olan 185 metrelik One Tower Kule Konut ve AVM projesi, tam da bu soruna parmak basıyor ve sunduğu çevresel çözümler sayesinde 50 yılda 50 bin ağacı kurtarmayı hedefliyor.

İŞ MAKİNELERİNİN TEKERLEKLERİ BİLE YIKANIYOR

Özçelik-Pelit-Tan ortaklığıyla inşa edilen One Tower, binanın yeşil ve çevreci olduğunu tanımlayan Leed Gold Sertifikası adaylığını titizlikle yürüten projesinde enerji tasarrufundan çevre kirliliğine kadar her detay ele alınıyor. Edinilen bilgiye göre; şantiyeye giren iş makinelerinin lastiklerine bulaşan çamurun yolları kirletmemesi için iş sonu iş makinelerinin tekerlekleri bile yıkanıyor.

İTO Yatırım ortaklarından Özkan Özçelik, One Tower’ın Ankara’nın en yüksek konut projesi olmakla kalmayıp, Leed Gold Sertifikası'na sahip ilk binası olacağının altını çizerek, şunları söyledi:

TAKDİRLE KARŞILANDI

“Yıllardan beri Ankara inşaat sektörüne getirdiğimiz yeniliklerle dikkatleri üzerine çeken İTO Yatırım, Ankara’nın en prestijli bölgesi olan Oran’da en seçkin kişileri bir araya getirecek One Tower projesinde çevreye katkıyı en ön planda tuttu. Yeşil bina sertifikasına sahip olmak adına maddi ve manevi hiçbir detaydan kaçınmadık. Bizim bu konudaki girişimlerimiz çevreye duyarlı, seçkin müşterilerimizin de takdiriyle karşılandı. One Tower projesinin her geçen yıl büyüyen, konforunu artıran Ankara inşaat sektöründe bir dönem başlatacağına inanıyoruz.”

PROJE 50 BİN AĞAÇ KURTARACAK

Özkan Özçelik, karbon izi çalışmalarına göre, One Tower projesindeki çevresel yapılardan dolayı yıllık bin ağaca bedel enerji tasarrufu öngörüldüğünü ifade ederek, “One Tower projemiz mimarisindeki gelecek nesillere hitap edecek ince çizgiler, Türkiye’nin en sağlam binalarından biri olması nedeniyle onlarca yıl yaşam merkezi olma özelliğini sürdürecek. Ancak, günümüz binalarında ortalama sürenin 50 yıl olduğu hesap edildiğinde en az 50 bin ağaca bedel karbon salınımının önüne geçmiş olacak. Bu da yaklaşık 150 dönüm orman alanına bedel. Bu nedenle projemizde çevresel değerlere verdiğimiz önem nedeniyle ayrıca gurur duyuyoruz” dedi.

YATIRIMCISININ DA CEBİNİ HAFİFLETECEK

Özçelik, enerji tasarrufunun doğal olarak konut sahiplerinin bütçesine de olumlu yansımasının olacağını, enerji giderlerinin yüzde 25 ile 28,7 arasında azalacağının öngörüldüğünü kaydetti.

One Tower Projesinde 24 Ay 0 Faiz Kampanyası Devam Ediyor" href="https://www.yeniemlak.com/one-tower-projesinde-24-ay-0-faiz-kampanyasi-devam-ediyor" target="_blank">One Tower PROJE DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Bu konu da ilginizi çekebilir;

YEŞİL ALAN DOSTU KONUT PROJESİ

 

 

 HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.