Bu Sokakta Odaların Gecelik Kirası 700 Euro

İstanbul Fatih'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

27 Haziran 2014
Bu Sokakta Odaların Gecelik Kirası 700 Euro

50 milyon lira karşılığında 10 yıllık kiralanan bu sokakta odalar, geceliği 700 euroya turistlere veriliyor.

Soğukçeşme Sokağı, 80 milyon € yatırımla zengin turisleri ağırlayacak. Kral ve kraliçelerin ağırlandığı, cumhurbaşkanlarının doğduğu, tarihe tanıklık eden Soğukçeşme Sokağı yaklaşık 80 milyon Euro’luk yatırımla artık zengin turistleri ağırlayacak.

1800 tarihli mermer bir Türk çeşmesinden ismini alan Soğukçeşme Sokağı, 12 konak, 1 sarnıç ve tarihi dehlizleriyle 10 yıllığına Keskin Group’a kiralandı. Ayasofya ve Topkapı Sarayı arasında yer alan sokakta bugüne kadar dünyanın birçok kral ve kraliçesi ağırlanırken, Türkiye Cumhuriyeti’nin 6. Cumhurbaşkanı’nın doğduğu evde burada yer alıyor.

İHALE İLE KİRALANDI

Türkiye’nin ve İstanbul’un en önemli turizm merkezlerinden Sultanahmet’in göbeğinde yer alan sokak, kral ve kraliçelerden sonra artık İstanbul’u ziyaret eden zengin turistleri ağırlamaya hazırlanıyor. Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu tarafından işletilen ve Ayasofya Konakları olarak da bilinen tarihi konaklar, yaklaşık 2 hafta önce düzenlenen ihale sonrası Keskin Group’a kiralanırken, yapılacak restorasyon sonrası dünyaca ünlü otel markaları ile işletilmeye başlanacak. İşletilecek konaklar arasında Soğukçeşme Sokağı dışında yer alan tarihi Yeşil Ev’de bulunuyor.

RESTORASYON İÇİN HEYET

Tarihi sokağı 50 milyon lira karşılığında 10 yıllığına kiralayan Keskin Group’un, kira bedeli dahil toplam 80 milyon Euro yatırım yapacağını ifade eden Keskin Group Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ercan Keskin, “İhale ile tarihi konakları işletme hakkına sahip olduk. Bir heyet kurup danışma kurulu oluşturacağız. Onlarla restorasyonu yapacağız. Toplam 100 odanın yer aldığı konaklarda birçok tarihi eser bulunuyor. Aslına uygun olarak restore ettikten sonra konakları iç turizme de açmayı amaçlıyoruz. İstanbul’u gezmeye gelen zengin turist artık burada konaklayacak. Dünyanın en ünlü ve en büyük otel gruplarını Soğukçeşme Sokağı’nda geride bırakacağız. Turing ile yapılan anlaşmada yer alan madde gereği aramızda eğer bir sıkıntı yaşanmazsa 10 yıl olan kiralama zamanına bir 10 yıl daha eklenecek ” dedi.

NİLÜFER SULTAN DA GELDİ

Konaklarda çok özel Türkiye’de üretilmiş el yapımı ürünlerin de turistlerin beğenisine sunulacağını belirten Keskin, “Bu konakların işletmesi Turing’e aitti. Ancak daha profesyonel bir işletme için özel sektöre devredildi. Yaklaşık 10 milyon liralık bir teminat mektubu da sunduk. Bizim için çok ciddi bir yatırım. İstanbul’un en dolu oteli olma hedefimizi var. Bu konuda Osmanlı Prensesi Nilüfer Sultan bize yardımcı olacak. Kendisini İstanbul’a davet ettik. Bu ihale ile beraber işletmeye başladığımız Tarihi Yeşil Ev’de konaklıyor” dedi.

ODA FİYATLARI 700 EURO

SOKAĞIN tarihi ve bulunduğu konum itibariyle şehir içinde bir resort ortamı oluştuğunu anlatan Ercan Keskin, “Burayı aldığımız günden itibaren ortak olmak için çok talep aldık. Ancak kabul etmedik. Dünyaca ünlü bir yer ve marka olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tarihi doku tamamıyla korunacak ve bölge turizme o şekilde açılacak. Şu anda bölgede ortalam oda fiyatları 700 Euro seviyelerinde ancak biz daha fiyatlama yapmadık” dedi.

5 TANE 5 YILDIZLI OTEL

1996 yılında kurulan şirketin gayrimenkul, turizm ve enerji alanlarında faaliyet gösterdiğini söyleyen Ercan Keskin, “Turizm alanında 14 noktada yer alıyoruz. Bunlardan 5’i 5 yıldızlı otel. Kurulduğunuz günden bu yana turizm alanına 1 milyar dolar değerinde yatırım yaptık. Tarihi yarımadaya ise çok önem veriyoruz. Gelişmesi için elimizden geleni yapacağız Grup olarak da 7 bin kişiye istihdam sağlıyoruz” diye konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Piri Reis Konutları 243 bin TL’den satışa çıkıyor

Piri Reis Konutları 243 bin TL’den satışa çıkıyor

Piri Reis Konutları Vefakar Yapı tecrübesiyle 243 bin TL’den başlayan fiyatlarla 2+1 zengin sosyal a

22 Ocak 2018


Armakent Kırıkkale konutları 280 bin TL’den başlıyor

Armakent Kırıkkale konutları 280 bin TL’den başlıyor

Fatih Emre İnşaat imzalı Armakent Kırıkkale projesi 3+1 ve 4+1 konutlarını 47 ay 0 faiz olanağıyla s

22 Ocak 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum