Buca’ya 2016’da 15 Yeni Park Yapılacak!

İzmir Buca'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

15 Ekim 2015
Buca’ya 2016’da 15 Yeni Park Yapılacak!

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina 2016 yılında 31 bin metrekarelik alanda 15 yeni park projesi hazırladıklarını açıkladı...

Görev süresinin ilk 18 ayında kente 15 bin metre kareden fazla yeşil alan kazandıran Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, 2016 yılında da iddialı bir hedef koydu. Yapılan muhtar ziyaretleri ve vatandaşlardan gelen talepleri tek tek değerlendiren ekipler, önümüzdeki yıl içinde 31 bin metrekarelik alanda 15 yeni park projesi hazırladı. Buca Belediyesi proje kapsamında, Gaziler, Buca Koop, Yeşilbağlar, Adatepe, Akıncılar, Yenigün, Cumhuriyet, Çamlıkule, İnönü ve Mustafa Kemal mahallerinde bazı alanlar belirledi. Belediyenin bu alanları park, spor ve gezi alanı olarak düzenleyeceği, futbol, basketbol, ve tenis kortlarının yanı sıra alanı müsait olan bölgelere seyir terasları, engelli oyun grupları ve kaykay pistleri yapağı öğrenildi.

Buca’yı vatandaşların ve bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirdiklerini belirten Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, "Her hafta en az iki mahallemize ziyarette bulunuyor. Muhtarlarımızla birlikte vatandaşlarımızı dinliyoruz. Ağırlıklı olarak vatandaşlarımızdan park talepleri geliyor. Biz de çalışmalarımıza bu yönde ağırlık verdik. 2016 yılı için çalışma programımıza aldığımız parklarımızın sayısını her geçen yıl bütçemizle orantılı olarak artacak” dedi.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat