Bulgaristan Veli Bey Cami Açıldı!

22 Eylül 2015
PAYLAŞ
Bulgaristan Veli Bey Cami Açıldı!

Edirne Valiliğinin katkılarıyla onarılan ve minaresi yapılan Bulgaristan’ın Velichka-Veli bey köyündeki Veli Bey Camisinin açılışı Vali Şahin ve beraberindeki heyet tarafından yapıldı...

Edirne Valiliğinin desteği ile onarımı yaptırılan Osmanlı mirası Veli Bey caminin açılışı Vali Şahin ve Burgaz Konsolosu Niyazi Evren tarafından yapıldı. Açılış için Veli bey köyüne giden halkın büyük ilgisi ile karşılaştı. Vali Şahin verilen desteğin yerinde olduğunu görünce diğer camilerin onarımı için gereken desteğin sağlanacağı sözünü vererek bölge halkının takdirini topladı.

Yediden yetmişe çok sayıda kişinin katıldığı açılışta Vali Şahin halka hitap ederek dost ve komşu ülke Bulgaristan ile sıfır sorun yaşandığını ve giderek artan iyi ilişkilerle soydaşların her zaman yanlarında olma gayreti içinde olduklarını ifade etti. Vali Şahin “Bizler bir elmanın iki yarısıyız. Sizin burada canınız acısa bizimde Türkiye’de canımız acıyor. Türkiye güçlü olursa burada sizlerde güçlü olursunuz. Biz sizlerin yanındayız. Burada onarımlarını yaptırdığımız camileri cemaatsiz bırakmayalım. Camiler cemaatlerle şenlenir. Camilerimizin cemaati olmazsa boş bir binadan farkı olmaz” dedi.

Konuşmaların ardından caminin açılış kurdelesi dualar eşliğinde kesilerek Cuma namazı kılındı.


"Bulgaristan Veli Bey Cami Açıldı!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap