Bulut İnşaat Sahiplerine 910 Yıl Hapis İstemi

İstanbul Esenyurt'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

21 Ocak 2016
Bulut İnşaat Sahiplerine 910 Yıl Hapis İstemi

Bulut İnşaat'ın sahipleri 260 yıldan 910 yıla varan sürede hapis cezası ile yargılanacak...

Esenyurt ilçesinde Evviva markasıyla konut üreten Bulut İnşaat'ı son zamanlarda mağdurlarıyla sık sık duyar olduk. Esenyurt'taki yaşanan imar sorunu ile beraber sıkıntıya düşen Bulut İnşaat, binlerce yatırımcısını mağdur etti. Mağdur 130 kişi Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulundu.

Savcılığın yürüttüğü soruşturma sonrasında Savcı Tarık Fırat tarafından hazırlanan iddianame Bakırköy 5. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İddianame'de şüpheliler arasında Temel Bulut ve oğulları Özkan Oral Bulut, Volkan Vural Bulut, gelini Ecem Bulut, yeğeni Alper Fatih Bulut ile Mine Turgut yer alıyor. Savcı, şüphelilerin, müşterilerini dolandırma amacı ile hareket ettiklerini iddia ederken, her mağdur için ayrı ayrı ceza talebinde bulunuldu.

2 yıldan 7 yıla hapis cezasını öngören ceza maddesi ile yargılanan Bulut İnşaat'ın sahipleri bu durumda 260 yıldan 910 yıla varan sürede hapis cezası ile yargılanacak. Davanın ilk duruşması 13 Nisan günü yapılacak. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Av. Orhan Boran, "Bu iddianame bir emsal niteliğindedir. Müteahhit firmalar ruhsatsız şekilde maketten konut sattıklarında Yargı mercilerince ağır cezai yaptırımlara maruz kalacaklar" dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Lous Tomlinsonun Muhteşem Evi

Lous Tomlinsonun Muhteşem Evi

One Direction ​grubundaki , 24 yaşındaki ​yeni  baba ​olan ​ Louis Tomlinson, bebeği ve bebeğin anne

11 Temmuz 2017


Hazır beton sektöründe tehlike çanları çalıyor!

Hazır beton sektöründe tehlike çanları çalıyor!

THBB tarafından hazırlanan 'Hazır Beton Sektör Raporu' açıklandı.

09 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat