• Emlak Haberleri
  • Burada Konut Yatırımı Yapan 3 Kat Daha Hızlı Kazanıyor

Burada Konut Yatırımı Yapan 3 Kat Daha Hızlı Kazanıyor

Gürcistan'da amortisman süresinin 10 yıl olduğunu belirten Maqro Construction CEO’su Murat Avcı, ülkede konut yatırımı yapanların İstanbul'a göre 2-3 kat daha hızlı kara geçtiklerini söyledi...

20 Mayıs 2016
Burada Konut Yatırımı Yapan 3 Kat Daha Hızlı Kazanıyor Gürcistan'da amortisman süresinin 10 yıl olduğunu belirten Maqro Construction CEO’su Murat Avcı, ülkede konut yatırımı yapanların İstanbul'a göre 2-3 kat daha hızlı kara geçtiklerini söyledi...

Bağımsız Devletler Topluluğu’ndan ayrılarak yeniden inşa sürecine giren Gürcistan’da Türk inşaat şirketleri büyük bir pay aldı. Türk müteahhitler ülkedeki en büyük havalimanı, hastane, karayolu ve enerji santrallerinin yapım işinin yanı sıra konut işine de girmeye başladı.

Gürcistan’daki en büyük 10 yabancı yatırım listesine giren Türk inşaat şirketi Maqro Construction CEO’su Murat Avcı, Gürcistan’ın çabuk kar etmek isteyen konut yatırımcıları için iyi bir adres olduğunu söyledi.

İstanbul'a Göre 3 Kat Daha Hızlı Amorti
Ülkede niteklikli site ya da proje bulmanın zor olduğunu belirten Avcı, bu yüzden iyi site ve projelerin çabuk kiracı bulduğunu ve yüksek kira geliri getirdiğini açıkladı. Gürcistan’daki konut fiyatlarının İstanbul’a göre daha uygun olduğunu ve İstanbul’a göre 2-3 kat daha hızlı amorti edildiğini söyleyen Avcı, Gürcistan’da amortisman süresi 10 yılın altında, hatta biz bu süreyi kendi projelerimizde 7-8 yıla kadar indirdik” dedi.

Vizesiz Pasaportsuz Girilebiliyor
Avcı, Türkiye’den vizesiz ve pasaportsuz giriş yapılabilen Gürcistan’da Türklerin konut yatırımı yapabilmesi için önünde herhangi bir yasal engel bulunmadığını belirtti.

Fiyatlar Yükselecek
Proje Geliştirme, Pazarlama ve Satışlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Kaan Karaer ise Gürcistan’da konut fiyatlarının şu an ulaşılabilir olduğunu ancak yatırım yapacakların ellerini çabuk tutması gerektiğini söyledi.

Avrupa Birliği ile Haziran 2014’te Birlik Anlaşması imzalayan Gürcistan’da anlaşmayla beraber ekonomik durumun daha da iyileşeceğini belirten Karaer, “Başta konut olmak üzere fiyatlarda artış yaşanacak” diye konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.