Bursa Kentsel Dönüşüm Projesi Hayata Geçiriliyor

Bursa'da bulunan Yiğitler Mahallesi'nde meydana gelecek olan kentsel dönüşüm projesi hayata geçiriliyor...

04 Temmuz 2017
Bursa Kentsel Dönüşüm Projesi Hayata Geçiriliyor Bursa'da bulunan Yiğitler Mahallesi'nde meydana gelecek olan kentsel dönüşüm projesi hayata geçiriliyor...

Yıldırım Belediye Başkanlığı görevini yürütmekte olan İsmail Hakkı Edebali, bölgede hayata geçirilecek olan kentsel dönüşüm projesi ile ilgili bilgi verdi.

BU PROJE İNSANLAR İÇİN
Çalışmalara 18 ay önce başladıklarını ve her şeyden önce mevcut durumun tespitini yaptıklarını belirten Edebali, mülkiyet analizlerini gerçekleştirdiklerini ve dokuz farklı aşamayla analiz yaptıklarını açıkladı. Elde ettikleri veriler doğrultusunda projede revizyon gerçekleştirdiklerini ifade eden Edebali, projeyi kendileri için değil, insanlar için yaptıklarını söyledi. Belediye olarak olarak bu projeden herhangi bir kazanç elde etmediklerini dile getiren Edebali, yerel yönetim olarak çarpık yapılaşmaya karşı sessiz kalamadıklarını ifade etti.

Proje kapsamında 3 bin 833 güvenli ve modern konut yapılacağını açıklayan Edebali, bu projeni bölgenin değerinin artmasına ve bu değerin korunmasına önemli katkılar sağlayacağını söyledi. Bölge sakinlerinin istemediği hiçbir şeyi yapmayacaklarını belirten Edebali, çoğunluğun hayır dediği projenin kesinlikle hayata geçirilmeyeceğini vurguladı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.