İlgili Haberler

Bursa Yıldırım’ın Çehresi Değişiyor!

Bursa Yıldırım’ın Çehresi Değişiyor!

03 October 2015

Bursa Yıldırım'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Bursa Yıldırım'da Satılık Arsa

Bursa Yıldırım'da Satılık Arsa

01 December 2016

Bursa Yıldırım'da yer alan 2 bin 753 metrekarelik arsa 7.5 milyon TL'ye satışa çıkıyor...

Bursa Belediyesi'nden Satılık Arsa

Bursa Belediyesi'nden Satılık Arsa

27 January 2017

Bursa Büyükşehir Belediyesi Mudanya'da yer alan bir adet arsayı 42 milyon 804 bin TL'ye satışa çıkartıyor...

Paradise Life Bursa Nilüfer’de Yükseliyor!

Paradise Life Bursa Nilüfer’de Yükseliyor!

29 May 2014

Bursa Nilüfer'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Bursa Yıldırım’a Yeni Spor Tesisi!

Bursa Yıldırım’a Yeni Spor Tesisi!

03 September 2015

Bursa Yıldırım'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Bursa Florya Evleri Osmangazi’de Yükseliyor

Bursa Florya Evleri Osmangazi’de Yükseliyor

26 June 2014

Bursa Mudanya'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Bursa T2 Tramvay Hattı Durakları

Bursa T2 Tramvay Hattı Durakları

03 August 2016

Bursa T2 Tramvay hattından inşaat çalışmaları devam ediyor. İşte Bursa T2 tramvay hattı durakları...

Bursa Atatürk Stadı Meydan Oluyor

Bursa Atatürk Stadı Meydan Oluyor

02 January 2017

Bursa Atatürk Stadyumu meydana dönüşüyor. Stadyumda yıkım çalışmaları devam ediyor...

Bursa Hakkında

Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu devirlerinde önemli bir merkez olarak öne çıkan Bursa ilimiz, Cumhuriyet tarihi boyunca da önemini koruduğu gibi son yıllarda gelişip değişmeye de başlamıştır.

Bu açıdan barındırdığı eşsiz doğal ve tarihi güzelliklerinin arasına bir de geleceğin dünyasından fırlayıp gelmiş gibi duran ve gerek toplu konut idaresi, gerekse özel inşaatçı firmalar tarafından gerçekleştirilen benzersiz yeni konut projeleri eklenmeye başlamıştır.

Yeni Emlak'ın sizler için hazırladığı Bursa Konut Projeleri sayfasından Bursa'daki bütün konut projelerini inceleyebilir, projeleri birbirleriyle karşılaştırabilir ve sayfamızı takipte kalarak en yeni konut projelerinden ilk önce siz haberdar olabilirsiniz.

Bursa Konut (Ev) Satış Fiyatları
100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire ölçüt olarak alındığında Bursa satılık konut fiyatlarının geçtiğimiz 12 yılda %84 oranında bir artış sağladığı görülmektedir.

2003 yılında 66 bin TL seviyesinde seyreden Bursa satılık ev fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli değer kazanarak 100 bin TL seviyesine varmıştır. 2009 yılında yaşanan kısmi bir düşüşün ardından 90 bin TL civarına gerileyen Bursa satılık daire fiyatları, 2010 yılından itibaren tekrar yükselişe geçerek 2016 yılının ilk çeyreği itibariyle 150 bin TL düzeyine yerleşmiştir.

Bursa Konut (Ev) Kira Fiyatları
100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire kıstas olarak alındığında Bursa kiralık konut fiyatlarının geçtiğimiz 12 yılda %200 oranında bir artış sağladığı görülmektedir.

2003 yılında 200 TL seviyesinde seyreden Bursa kiralık daire fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş kaydederek 510 TL düzeyine erişmiştir. 2009 yılında gerçekleşen kısmi bir düşüşün ardından 475 TL civarına gerileyen Bursa kiralık ev fiyatları, 2010 yılının ilk çeyreği itibariyle tekrar yükselişe geçerek 2016 yılının ilk çeyreği itibariyle 650 TL dolaylarına ulaşmıştır.

Bursa Yatırıma Uygun Mudur?
Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra bugünlerde idrak ettiği yeni gelişim ve değişim süreci, kısa sayılabilecek yatırım geri dönüş (amortisman) süresi, yeni konut projelerinin gerçekleştirildiği bir merkez olması ve geçtiğimiz yıllarda kaydettiği değer kazanma istatistiği ile yatırımcılara sunduğu fırsatlar göz önüne alındığında Bursa'nın yatırıma uygun olduğu söylenebilir.

Bursa Yatırım Geri Dönüş (Amortisman) Süresi
100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire referans noktası olarak alındığında Bursa konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 17 yıl olduğu belirlenmiştir.

Bursa Popülasyon
Yaklaşık 3 milyon kişinin ikamet ettiği Bursa'da nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ila 35 arasına denk elmektedir. Bursa sakinlerinin %66'lık bir kısmı evli iken %34'lük bir kesimi ise bekardır. Sosyoekonomik açıdan incelediğinde ise Bursa'da alt gelir seviyesinden en üst gelir seviyesine kadar halk kitlelerinin, genel olarak belli ilçelerde yoğunlaşmak suretiyle, dağılım gösterdiği anlaşılmaktadır.

Bursa Ulaşım
İçinden geçen D-200 karayolu sayesinde Bursa, İzmir ve İstanbul arasında bir köprü mahiyetindedir. Şehiriçi merkezleri ve diğer şehirleri birbirine bağlayan pek çok otoyola da sahip olan Bursa'da şehir içi ulaşım BURULAŞ'tan sorulmaktadır. Pek çok otobüs, minibüs, dolmuş ve taksi ulaşım olanağı sağlamaktadır.

Ayrıca Bursa Yenişehir Havalimanı'ndan, genelde Ankara aktarmalı olmak üzere, tüm Türkiye ve dünyaya sefer bulunmaktadır. Yine İDO'nun Bursa muadili sayılabilecek BUDO, İstanbul-Mudanya arası çalışmaktadır. Yine İDO aracılığıyla İstanbul ve Bursa arasında çeşitli noktalara seferler düzenlenmektedir.

Bursa'da şehiriçi demiryolu ulaşımını ise BursaRay icra etmektedir. Son olarak Uludağ-Bursa arasındaki teleferik, Türkiye'nin en uzun teleferiği olma özelliği ile yalnız bir ulaşım imkanı değil, aynı zamanda Bursa'yı kamuoyu nezdinde öne çıkaran bir katma değerdir.

Bursa'daki Önemli Hastaneler
- Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çekirge, Bursa, İnegöl Yeni, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma, Dörtçelik Çocuk, Ali Osman Sönmez Onkoloji, Orhangazi, Mudanya, Gemlik ve Bursa Ağız ve Diş Sağlığı hastaneleri gibi devlet hastaneleri
- Acıbadem Bursa, Medical Park, Bursa Anadolu, Doruk Bursa, Bahar, Doruk Yıldırım, Jimer, Medicabil, Hayat, Esentepe, Cihangir, Çekirge Kalp ve Aritmi hastaneleri gibi özel hastaneler Bursa'nın önemli hastaneleri arasındadır.

Bursa'daki Önemli Okullar
- Deha Kids, Sevgim Çiçeği, Atlı Karınca, İpek Böceği, Altın Nesil ve Mavi Portakal anaokulları gibi anaokulları
- Akpınar, Akıncı Türk İhsan Dikmen, Dörtçelik, Dürdane, Fatih ve Gazi ilkokulları gibi ilkokullar
- Atatürk, Bayramdere, Beylik, Erdoğan, TED Bursa ve Adaköy ortaokulları gibi ortaokullar
- Roda Anadolu İmam Hatip, Koza Mesleki ve Teknik, Gemlik, Gemlik Hisar ve Celal Bayar liseleri gibi liseler
- Bursa Orhangazi, Bursa Teknik, Uludağ ve Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu üniversiteleri Bursa'nın önemli okulları arasındadır.

Bursa'daki Önemli Alışveriş Merkezleri
- Endülüs Park AVM
- Anatolium AVM
- Magazin AVM
Bursa'nın önemli alışveriş merkezleri arasındadır.

Tren Tramvay Metro Metrobüs Otobüs Hastane Havalimanı