Bursa Musababa’ya Yeni Mahalle Konağı Geliyor!

Bursa Yıldırım'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

09 Ekim 2015
Bursa Musababa’ya Yeni Mahalle Konağı Geliyor!

Bursa Musababa Mahallesi’ne yeni mahalle konağı yapılacak. Eski muhtarlık binasının yıkımı sonrası yapılacak olan modern mahalle konağının temeli atıldı…

Yıldırım Belediyesi, toplumun her kesimine hizmet veren mahalle konaklarının sayısını artırıyor.
Yıldırım’ın marka değerini yükseltecek kentsel dönüşüm çalışmalarını sürdüren Yıldırım Belediyesi, her mahalleye modern mahalle konakları kazandırıyor. Zamanla işlevini yitiren ve bölgenin ihtiyaçlarını karşılama noktasında yetersiz kalan Musababa Mahallesi’ndeki muhtarlık binası yıkılarak yerine yapılacak 550 metre karelik 3 katlı modern mahalle konağının temeli törenle atıldı.

Mahalle konaklarının ilçenin sosyal hayatına katkı sağladığını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Konaklarımızın bünyesinde muhtarlığımızın yansıra insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak hizmet birimlerimiz bulunuyor. Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK), çocuklar için okul öncesi eğitim, deprem odası, hanımlar lokali gibi oluşumların yanında eğitim salonlarını da bünyesinde barındıran mahalle konaklarımız bulunduğu bölgeye artı değer katıyor” dedi.

Yıldırım’ın hak ettiği konuma mahallelerdeki toplumsal kalkınmayla ulaşacağının da altını çizen Başkan Edebali, “Mahalle konaklarımızda vatandaşlarımıza sunduğumuz eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel hizmetlerle ‘ideal şehir Yıldırım’ hedefine hızla ulaşacağız” diye konuştu.

BAŞKAN EDEBALİ’DEN ‘PARK’ MÜJDESİ
Plansız yapılaşmadan dolayı Yıldırım’da sosyal donatı alanlarının az olduğunu da belirten Başkan Edebali, Asa Sokak ile Meşeli Sokak arasında kamulaştırma yaparak yeni bir çocuk parkı inşa edeceklerini de açıkladı. Musababa Mahallesi’nde okul öncesi eğitim alanı açmak istediklerini de söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Hedeflerimiz büyük. Yıldırım’da refah seviyesini artıracağız” dedi.

İlçenin yüzde 32’lik kısmını kapsayan kentsel dönüşüm projesine de işaret eden Başkan Edebali, “Maksadımız eskiyi yıkıp yeni bina yapmak değil. Ayrı ayrı tasarlanan planlarda her mahalle için bir kalkınma planı oluşturuyoruz. Yeni Yıldırım’ı inşa etmek için hep birlikte gayret göstereceğiz” ifadelerini kullandı. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Lous Tomlinsonun Muhteşem Evi

Lous Tomlinsonun Muhteşem Evi

One Direction ​grubundaki , 24 yaşındaki ​yeni  baba ​olan ​ Louis Tomlinson, bebeği ve bebeğin anne

11 Temmuz 2017


Hazır beton sektöründe tehlike çanları çalıyor!

Hazır beton sektöründe tehlike çanları çalıyor!

THBB tarafından hazırlanan 'Hazır Beton Sektör Raporu' açıklandı.

09 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat