Büyükçekmece Albatros Parkı İmara Açıldı

Büyükçekmece’de 30 bin metrekare yeşil alan imara açıldı. Arazi üzerinde otel, rezidans ve alışveriş merkezi planlanıyor. Albatros Parkı’na turizm ve konut yapılmasının önünü açan imar planları İBB’den geçti...

20 Haziran 2016
Büyükçekmece Albatros Parkı İmara Açıldı Büyükçekmece’de 30 bin metrekare yeşil alan imara açıldı. Arazi üzerinde otel, rezidans ve alışveriş merkezi planlanıyor. Albatros Parkı’na turizm ve konut yapılmasının önünü açan imar planları İBB’den geçti...

Büyükçekmece’de 30 bin metrekare yeşil alan imara açıldı. Sahile yakın konumda yer alan ve Albatros Parkı’na turizm ve konut yapılmasının önünü açan imar planları onaylandı.

Büyükçekmece Belediyesi’nin, Albatros Parkı’na otel yapılması ile ilgili talebi 19 Kasım 2015 tarihinde de İBB Meclisi’ne gelmiş ancak kabul edilmemişti. Mülkiyeti Büyükçekmece Belediyesi’ne ait arazide turizm ve konut alanları oranında değişiklik yapılarak, İBB Meclisi gündemine bir yıl sonra yeniden geldi.

Çevrecilerin de direnişine sahne olan imar değişikliği teklifi Haziran ayı meclis gündemine yeniden taşındı.

’Haziran ayı meclis gündemine yeniden gündeme getirilen planlarda, yüzde 40 olan konut alanı yüzde 60’a çıkarılarak, yüzde 60 olan turizm alanı ise yüzde 40’a düşürüldü.
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.