İstanbul’un Hızla Gelişen Bölgesi: Büyükçekmece

İstanbul Büyükçekmece'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

28 Ağustos 2015
İstanbul’un Hızla Gelişen Bölgesi: Büyükçekmece

Büyükçekmece; yeni projeler ve altyapı çalışmaları ile hızla gelişen İstanbul'un en dinamik bölgelerinden biri olarak dikkat çekiyor.

Düzenleyen : Tugay TOPÇU / Yeniemlak.com

Bunaltıcı yaz sıcaklarında Bodrum, Marmaris gibi tatil beldelerine gidemeyen İstanbullular, soluğu Büyükçekmece sahillerinde alıyor. Bu da bölgeyi diğer semtlere göre daha değerli kılıyor...

İstanbul’un denize girilebilir en uzun deniz kıyısına sahip ilçelerden Büyükçekmece, tatile gidemeyen vatandaşların ve konut satın almak isteyenlerin ilk adreslerinden biri oldu.

İLK TERCİHLER ARASINDA

Türkiye'nin ve İstanbul'un en çok yeşil alanlarından birisi sahip olan Büyükçekmece yaz mevsimde şehir dışına çıkamayan tatilcileri ağırlıyor. İstanbul'un denize girilebilen ender sahillerinden olan Büyükçekmece, mavinin ve yeşilin buluştuğu doğasıyla İstanbulluların ilk tercihleri arasında yer alıyor.

HEM YATIRIM HEM DE OTURUM İÇİN UYGUN

Büyükçekmece bölgesi, İstanbul'un en hareketli emlak piyasalarından biri... Yaz aylarında daha canlı olan bölge 4 mevsim yaşama elverişli olduğundan hem yatırım hem de oturum için konut satın alanların favorileri arasında yer alıyor.

100 METREKARE EV 240 BİN LİRA

İstanbul’un hızla gelişen bölgelerinden biri olan Büyükçekmece’de metrekare birim fiyatları son verilere göre 2 bin 400 lira civarında... Büyükçekmece bölgesinden 100 metrekarelik bir ev için 240 bin lirayı gözden çıkartmanız gerekiyor.

"BÜYÜKÇEKMECE BİZE YETER"

Her türlü sosyal ve kültürel etkinliğe ev sahipliği yapan Büyükçekmece, ilçede yaşayan vatandaşlarında vazgeçilmesi. Büyükçekmece’nin yaz kış ayrı güzel olduğunu söyleyen emekli Ümran Kocametin, "Yaz mevsiminde hiçbir yere gitmeyi düşünmüyorum Büyükçekmece’de tüm imkanlar ayağımızın altında. Sabah oksijeni bol bir yerde yürüyüşümü yapıp ve İstanbul’un en temiz denizine girebiliyorum. Büyükçekmece’yi çok seviyorum’’ dedi.

"HASTALIĞIMA İYİ GELDİ"

Büyükçekmece'nin İstanbul’un kalabalığından ve yoğun trafiğinden uzak çok özel bir ilçe olduğunu belirten Sadık Eren, ’’Doğasıyla, tarihi ve kültürüyle çok özel olan bu ilçe beni kendine bağladı. Yaşımdan dolayı bir hastalığım vardı buranın hava şartlarıyla tedavi ettim diyebilirim’’ifadesini kullandı.

"MAVİ BAYRAKLI DENİZ"

Temiz denizini mavi bayrakla taçlandıran Büyükçekmece, yeşil alanlarıyla da dikkat çekiyor. Büyükçekmece'nin kültür, sanat ve turizm kenti olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “İstanbul’un incisi olan, huzuru ve mutluluğu içinde barındıran Büyükçekmece her kesim tarafından tercih edilen bil ilçedir. Vatandaşlarımız başka başka yerlere gidip tatil yapma gereksinimi duymuyor. Her türlü imkanların yer aldığı ilçemizde yaşamak ayrıcalıktır. Halkımızın sahillerimizde rahat, güvenli ve huzurlu zaman geçirebilmeleri adına her tülü önlemi de belediye olarak almaktayız” dedi.(İHA)HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.