Büyükçekmece'ye Dev Film Platosu Kuruluyor

Büyükçekmece Belediyesi, 302 bin 222 metrekare alanda film platosu kültürel kompleks, eğitim, sosyal ve konaklama tesislerinin yapımını ve işletilmesini ihaleye çıkarıyor...

12 Mayıs 2016
Büyükçekmece'ye Dev Film Platosu Kuruluyor Büyükçekmece Belediyesi, 302 bin 222 metrekare alanda film platosu kültürel kompleks, eğitim, sosyal ve konaklama tesislerinin yapımını ve işletilmesini ihaleye çıkarıyor...

Büyükçekmece Belediyesi, Karaağaç mahallesinde 236 ada 4 ve 5 parselde kayıtlı olan arazi üzerinde film platosu yaptırıyor. Toplam 302 bin 222 metrekare arsa üzerinde film platosunun yanı sıra kültürel kompleks, eğitim, sosyal ve konaklama tesisleri de hayata geçirilecek.

Büyükçekmece film platosu ihalesi 24 Mayıs 2016 tarihinde saat 10:00'da Büyükçekmece Belediye Başkanlığı Ek Hizmet Binası toplantı salonunda gerçekleşecek. İhaleyi kazanan firma tesislerin inşaatını tamamladıktan sonra tesislerin 30 yıllığına işletmeciliğini de yapacak.

Film platosunun hayata geçirileceği söz konusu alan Toskana Vadisi, Alkent 2000, Tulipa Villaları projelerinin hemen arasında kalıyor. İhaleye konu olan işin muhammen yapım bedeli 44 milyon 613 bin 752 TL, muhammen intifa hakkı bedeli ise aylık 20 bin TL olarak belirlendi.

İHALE İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Haber: Maide KARADAĞ


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Küçükyalı’da hayata geçirilen Hilltown AVM projesi 27 Ekim Cuma günü kapılarını açacak.

17 Ekim 2017


RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

Girişimciliğe teşvik edici çalışmalar yürüten RE/MAX Türkiye, gayrimenkul sektöründe çalışan ya da ç

17 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.