Büyükşehir Sayısı 40’a Yükselecek

Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, 2019 seçimlerinde 30 olan büyükşehir sayısının en az 40'a yükseleceğini açıkladı.

09 Aralık 2014
Büyükşehir Sayısı 40’a Yükselecek

Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, 2019 seçimlerinde 30 olan büyükşehir sayısının en az 40'a yükseleceğini açıkladı.

Manisa'da temaslarda bulunan Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, MHP'li Manisa Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Arınç, Büyükşehir Belediyesi önünde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün tarafından karşılandı.

Başkan Ergün'ün Manisa'da yaptığı icraatları uzun uzun anlatması üzerine araya giren Arınç, basın mensuplarına dönerek, "Size bir kıyak yaptım. Bunun kıymetini bilin. Başkanımızın icraatlarını dinliyorsunuz ama yoruldunuz" diyerek esprili bir şekilde konuşmaya başladı.

BÜYÜKŞEHİR YASASI

Sözlerine Manisa'nın büyükşehir olmasından sonra şehir planlamasının düzene girdiğini belirterek başlayan Arınç, ''Geçtiğimiz ay Bursa'da AK Partili Büyükşehir belediyeleri bir araya gelmişlerdi. Biz de Sayın Başbakanımızla Bursa'da bir program yapmıştık. Orada da gündeme getirdik. Sonra belediye başkanlarıyla ve ilçe belediyeleriyle ve belde olarak devam edenlerle de çalışma yapıldı. Orada 8-10 noktada yapılması gereken değişiklik veya destekler ortaya çıktı. Sanıyorum bütçeyi takiben belediye gelirleri ve Büyükşehir yasası ile ilgili düzenlemeler olabilecek" açıklamasını yaptı.

[caption id="attachment_40512" align="alignnone" width="808"]Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa'da yaptığı konuşmada 2019 seçimlerinde büyükşehir sayısının en az 40'a yükseleceğini açıkladı.[/caption]

BÜYÜKŞEHİR SAYISI ARTACAK

Büyükşehir sayısını daha da artırmak istediklerini anlatan Arınç, sözlerine şöyle devam etti:

"2019 yılı seçimlerine giderken Türkiye'deki Büyükşehir sayısı daha da artacak. Mevcut 30 büyükşehirimiz nüfusun yüzde 72'sini taşıyor. Yüzde 72 veya 76'sı o bant içinde bir rakam. Milyonlarca insanın büyükşehirde yaşadığını düşünüyoruz. Herhalde ilk düzenleme ile bu rakam yüzde 80'lere 85'lere çıkacak. İlerisini bulamam ama 2019 seçimlerinde Büyükşehirlerin en az 40 olacağını söyleyebilirim. İlçeler içinde belki farklı düzenlemeler gündeme gelebilir. Büyükşehir yasası ile iyi bir iş yaptığımıza inanıyoruz. Anayasaya aykırılıktan tutun, aklın mantığın kabul edemeyeceği pek çok itirazlar oldu ama bunlar politik itirazlardı"HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Yeni Türkevi’nin temelleri New York’ta atıldı

Yeni Türkevi’nin temelleri New York’ta atıldı

New York’ta BM binasının karşısında inşa edilecek olan Türkevi binasının temelleri atıldı.

19 Eylül 2017


Vadi Koru lansmana özel fiyatlarla satışa sunuldu

Vadi Koru lansmana özel fiyatlarla satışa sunuldu

Gayrimenkul sektöründe markalı konut üreticilerinden biri olarak ön plana çıkan Invest İnşaat, Ayaza

19 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat