Büyükyalı İstanbul Görücüye Çıkmaya Hazırlanıyor

İstanbul Zeytinburnu'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

08 Mart 2016
Büyükyalı İstanbul Görücüye Çıkmaya Hazırlanıyor

Özak, Yenigün ve Ziylan ortaklığının Kazlıçeşme projesi Büyükyalı İstanbul görücüye çıkmaya hazırlanıyor. Satış ofisi hazırlanan projede satışların yakında başlaması planlanıyor…

Son dönemlerin en büyük ihaleleri arasında yer alan Emlak Konut GYO Kazlıçeşme ihalesini 4.2 milyar TL ile kazanan Özak, Yenigün, Ziylan ortaklığı arsa üzerinde yükselecek olan Büyükyalı İstanbul projesinin hazırlıklarında sona geldi.

BUYUKYALI ISTANBUL3

Kazlıçeşme’de eski askeri arazi üzerinde yükselen Büyükyalı İstanbul projesi 111 bin dönüm alanı kapsıyor.

“Dört Mahalle Bir Semt” sloganı ile yola çıkan Büyükyalı İstanbul projesi sahil kasabası formatında tasarlanıyor.

Konut, otel ve otelle birlikte işletilecek markalı rezidans konutlarının yer aldığı Özak Yenigün Ziylan Kazlıçeşme projesi Büyükyalı İstanbul projesinin 452 konutluk ilk etabında ön talep toplama süreci devam ediyor. Yakında satışa çıkması planlanan projede fiyatlar ise henüz netleşmedi.

BUYUKYALI ISTANBUL1

MIPIM’DE GÖRÜCÜYE ÇIKIKACAK
Büyükyalı İstanbul projesini 15-18 Mart 2016 tarihleri arasında Cannes’da düzenlenecek MIPIM Fuarı’nda görücüye çıkaracaklarını belirten Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul, Yenigün İnşaat Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, yakında satışların başlayacağını söyledi.

ULAŞIMIN KALBİNDE
Projenin merkezi konumuna dikkat çeken Akbalık, “Kazlıçeşme sahil şeridi, yeni ulaşım ve altyapı projeleriyle İstanbul’un en değerli bölgeleri arasında yer alıyor. Bütün ulaşım aksının çakıştığı bölge, kentin yeni ve en büyük ulaşım aksı olma özelliğine sahip. Bu özelliği bölgeyi bir cazibe merkezine dönüştürüyor. Büyükyalı, Marmaray ve Avrasya Tüneli bağlantıları, 8 şeritli yeni sahil yolu, Atatürk Havalimanı’na yakınlığı, deniz, kara ve raylı sistemi bir arada sunmasıyla farklılaşıyor. Diğer taraftan Kazlıçeşme, İstanbul’un denizle doğrudan bağlantısı bulunan nadir semtlerinden biri. Artık Boğaz hattında yapılaşma olanakları kalmadığı için, Büyükyalı ile Boğaz hattını uzatıyor ve İstanbul’a yeni Boğazını hediye ediyoruz” dedi.

TANK BAKIM ATÖLYESİ KÜLTÜR MERKEZİ OLUYOR
Geçmişti askeriye tarafından tank bakım atölyesi olarak kullanılan ve 100 yıldır kamunun kullanımına kapalı olan tarihi binaları da kamuya açacaklarını belirten Akbalık, “Bu alandaki tarihi binaları kültür-sanat merkezi, sergi alanı, çocuk kulübü, yeme-içme alanı ve moda-sanat atölyesi olarak değerlendirerek tekrar İstanbulluların kullanımına açacağız” dedi.

DÜNYA YARIŞTI
Büyükyalı İstanbul projesinin mimarisi için dünya çapında 14 mimarlık firması ile görüştüklerini ve 6 firmanının finala kaldıklarını belirten Akbalık, yarışma sonunda 200’den fazla uluslararası ödülün sahibi İngiliz mimarlık şirketi Chapman Toylar’la çalışma kararı aldıklarını belirtti.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Sinpaş Gökorman projesi lansmana özel indirim avantajlarıyla satışa çıktı

Sinpaş Gökorman projesi lansmana özel indirim avantajlarıyla satışa çıktı

Sinpaş GYO, Anadolu Yakası’nda 18. proje olma özelliği taşıyan Sinpaş Gökorman projesinin lansmanını

22 Eylül 2017


Regus’un Türkiye ofislerinin sayısı 24'e çıktı

Regus’un Türkiye ofislerinin sayısı 24'e çıktı

Türkiye’de hazır ofis alanları ile ilgili faaliyetlerini yürüten Regus, Türkiye’deki ofis alanı yatı

22 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat