Büyükyalı İstanbul'da 20 yıl vade fırsatı

Emlak Konut güvencesiyle hayata geçirilen Büyükyalı, 20 yıl vade kampanyasına dahil olan projeler arasında yer alıyor.

04 Şubat 2017
Büyükyalı İstanbul'da 20 yıl vade fırsatı Emlak Konut güvencesiyle hayata geçirilen Büyükyalı, 20 yıl vade kampanyasına dahil olan projeler arasında yer alıyor.

Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat ortaklığında, Emlak Konut güvencesiyle hayata geçirilen Büyükyalı İstanbul, 20 yıl vade kampanyasına dahil olan projeler arasında yer alıyor. Kazlıçeşme sahil yolunda yükselen Büyükyalı, İstanbul’un boğaz hattını uzatarak, yeni bir deniz semti kuruyor.

Büyükyalı projesi, İstanbul’un kara, deniz ve raylı sistem dahil olmak üzere tüm yeni ulaşım akslarının kesiştiği noktada konumlandırıldı. Tarihi Yarımada'nın yanı başında yer alan proje 111 dönümlük arazi üzerine inşa ediliyor. İnsanı odağına alan Büyükyalı projesi, sakinlerine iyi bir yaşam sunmayı hedefliyor. Brüt-net metrekare ölçümünde Emlak Konut standartlarının uygulandığı projede asansör boşluğu, şaft, yangın merdiveni, sosyal tesis, yangın kaçış koridoru, çöp odası ve tesisat odası gibi alanlar, ödenen metrekare birim fiyatına dahil edilmiyor.TARİHİ YAPILAR RESTORE EDİLECEK

Proje kapsamında inşa edilecek tarihi yapılar arasında Taş Meydan da yer alıyor. Büyükyalı'da tarihi doku, kültürel ve sosyal aktivitelerle canlandırılarak, günlük hayatın bir parçası haline getiriliyor. Aslına uygun olarak restore edilen tarihi binalarda ku¨ltu¨r ve sanat merkezi, moda tasarım atölyesi, mu¨zik okulu, çocuk kulu¨bu¨, restoranlar ve tasarım butikleriyle loft’lar bulunuyor. Projede çocuklar ve yetişkinler için spor alanları da tasarlandı.

Büyükyalı projesi kapsamında restore edilecek tarihi yapılar şöyle;

Su Kulesi: 1845 yılında üretim atölyelerinin buhar bacası olarak inşa edildi. Endüstriyel mimari mirasın günümüze kısıtlı sayıda ulaşan örneklerinden biri olan bu yapı, kültür varlığı olarak restorasyon projesine uygun haliyle sergilenecek.

Hamam: 9. yüzyılda inşa edilen ve Klasik Osmanlı mimarisi ile geleneksel hamam yapılarından farklılık gösteren hamam, yeni işlevinde lüks bir restoran olacak.

Zırhlı Araçlar Tamirhanesi: 19. yüzyıldan günümüze kalan zırhlı araçlar tamirhanesi, Büyükyalı içerisinde ticaret, kafe, restoran ve sergi fonksiyonlarına ev sahipliği yapacak.

Atölyeler ve Depolar: 19. yüzyıl sonu ve 20. yüzyıl başının modern endüstriyel örneklerinden olan atölyeler ve depoların mevcut binasındaki loft üniteleri home-office olarak değerlendirilecek. Bütünleşik ve geniş hacimli olan alanıysa ticaret fonksiyonu için kullanılacak.AKILLI EV KONSEPTİ

Büyükyalı İstanbul'da tüm daireler, ‘akıllı ev’ konseptinde hazırlanıyor. Tüm aydınlatma kontrolleri, perde/panjur kontrolleri, vrv klima kontrolleri ile yerden ısıtma kontrolleri dokunmatik panelden veya telefon aracılığıyla uzaktan yapılabiliyor. Akıllı bina ayrıca, görüntülü intercom, güvenlik kameralarının görüntülerini izleyebilme gibi güvenlik önlemleri; hamam, spa, sauna, sosyal tesis gibi alanlarda yer ayırma ve yol-hava durumu bilgisi, sıcak-soğuk su kontrolü ve soda çeşmesi gibi daha birçok konuda teknolojiyi sakinlerinin hizmetine sunuyor.

KONUT, OTEL VE REZİDANS BİR ARADA

Mimarlığını 200'den fazla uluslararası ödülün sahibi İngiliz mimarlık şirketi Chapman Taylor tarafından tasarlanan Büyükyalı'da, farklı konsept ve büyüklüklerde konutların yanı sıra, otel ve otel ile birlikte işletilecek markalı rezidans konutlar da bulunuyor. Sanatsal ve kültürel alanların yer aldığı Büyükyalı'da, çocuklar için alanlar, sosyal tesisler ve kiralanabilir ticari alanlar da mevcut. İstanbul'un tarihi dokusu ile sıcak semt hayatı, yeni şehircilik anlayışıyla inşa edilen bu projede bir araya geliyor.

Büyükyalı İstanbul, Avrasya Tüneli'ne 3 km, Atatürk Havalimanı'na 10 km mesafede yer alıyor. Büyükyalı sakinleri, Marmaray Zeytinburnu durağı sayesinde, şehrin tüm ulaşım ağlarına kolaylıkla bağlanabilecek. Ayrıca, Tarihi Yarımada ve Topkapı Sarayı’na 8 km, Taksim Meydanı ve Nişantaşı’na 12 km uzaklıkta bulunuyor.

Büyükyalı projesinin 2019 yılında tamamlanması planlanıyor.

HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Edonia Garden projesinde yılın son kampanyası başladı

Edonia Garden projesinde yılın son kampanyası başladı

İstanbul Pendik'te yükselen Edonia Garden projesinde yatırımcıları sevindirecek yeni bir kampanya ba

14 Aralık 2018


Tapu harcı ve KDV indiriminde sona gelindi

Tapu harcı ve KDV indiriminde sona gelindi

Konut yatırımcılarının yüzünü güldüren tapu harcı ve KDV indirimi fırsatında son günler yaklaştı.

13 Aralık 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum