Cadde 54 projesi Sakarya’ya değer katmayı hedefliyor

Cadde 54 projesi, toplam 750 milyon TL’lik yatırımla Sakarya’da inşa ediliyor.

19 October 2017
Cadde 54 projesi Sakarya’ya değer katmayı hedefliyor Sakarya’nın en dikkat çekici noktaların biri olan Serdivan’da Cadde 54 projesi hayata geçiriliyor. Dev yatırım ve YU Group Gayrimenkul Yatırım - Turkmall Gayrimenkul Yatırım’ın ortaklığı ve Serdivan Belediyesi’nin girişimiyle inşa edilecek olan Cadde 54 projesi, bölgenin ticaret merkezi olmasının yanı sıra hem sosyal hayatın ve öğrenci nüfusunun yeni merkezi olacak şekilde tasarlanıyor. Projenin mağazaları ve yaşam alanları ile tüm kente hizmet vermesi hedefleniyor.

Vizyon projesi olarak lanse edilen Cadde 54 projesi toplam 52 dönüm arazi üzerine 750 milyon TL yatırım değeri ile yükseliyor. Proje, 4 katlı bloklarda ofis, stüdyo rezidans, rezidans, çarşı ve cadde mağazalarından meydana geliyor. Yatırımcısına yüzde 50 kâr getirmesi öngörülen projede, lansmana özel stüdyo rezidanslar metrekaresi 3 bin 800 TL’den, ofisler ise 6 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkarılıyor.

Projenin lansman toplantısına YU Group Yönetim Kurulu Başkanı Geys Sirajlı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Mekki Özkan, Turkmall Yönetim Kurulu Başkanı Hans Otto Nagel, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu katılarak Cadde 54 projesi hakkında bilgiler verdi. Projenin konsept ayağı ise ulusal ve uluslararası arenada önemli projelerde yer alan Evrenol Architects imzasını taşıyor. Projenin teslim tarihi ise 2019 yılının ikinci çeyreği olarak açıklandı.

YATIRIMCISINA YÜZDE 50 KAR SAĞLAYACAK

Karma konseptte tasarlanan projede 79 cadde mağazası, 1 adet 78 mağaza içeren çarşı, 470 adet ofis ve rezidans, 450 adet studio rezidans ve yaklaşık bin 500 araçlık otopark bulunuyor. Alıcılarına hem yatırım hem de oturum anlamında avantaj sağlayacak olan proje lansmana özel cazip fırsatlarla satışa çıkarıldı. Cadde 54 projesinde 36 ay taksite yüzde 0 faiz şirket bünyesinde uygulanırken, lansman dönemine özel yüzde 10 indirim fırsatı da yatırımcılara sunuluyor. Ayrıca ara ödeme seçeneklerinden de faydalanma imkânı bulunuyor

“HEDEF PERAKENDE VE GAYRİMENKUL NİTELİKLİ PROJELER”

Lansman toplantısında Cadde 54 hakkında konuşma yapan Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu, “Türkiye’de alışveriş merkezi geliştirme ve yatırımı alanındaki projelere 1992 yılından bu yana öncülük ettik. 25 yıllık süre içerisinde 80’den fazla alışveriş merkezi geliştirdiklerini, 50’den fazla alışveriş merkezini tamamladıklarını belirten Levent Eyüboğlu, bulundukları bölgelere ve perakendeci ortaklarına katma değer sağladık” diye ekledi.

Eyüboğlu, 6 milyon metrekarelik perakende inşaat alanı geliştirdiklerini, 3 milyon metrekare kiralanabilir perakende satış alanı sağladıklarını, projelerinde her yıl 150 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırladıkları da sözlerine ekledi.

Yeni projeleriyle bölgeye değer katmayı hedeflediklerini belirten Levent Eyüboğlu, “25 yıldır süren gayrimenkul ve perakende geliştirme yatırımlarını sektörünün dinamiklerini belirleyen nitelikli konut ve karma projelerle ortaklıklara imza atarak sürdüreceğiz” dedi.

Eyüpoğlu ayrıca faaliyetlerine Türkiye, Kazakistan, Tacikistan, Balkanlar, Kuzey Afrika, Orta Doğu, Rusya ve Asya’da devam etiklerini ve 10’dan fazla ülkede, 30’dan fazla iş ortaklığının sorumluluğunu üstlendiklerini aktardı.“CADDE 54 PROJESİNİ YENİ BİR KONSEPTLE İNŞA ETTİK”

Karma bir proje geliştirdiklerini belirten Levent Eyüboğlu, “Sakarya’nın önde gelen ilçesi olan Serdivan’da yeni bir konsept ile inşa edilen Cadde 54 projesini YU Group ortaklığı ile gerçekleştirdik. Marmara Bölgesi’ndeki yatırımlarımıza bir yenisini daha ekledik. Cadde 54 projesi ile bölgeye ticari, ekonomik ve sosyal anlamda önemli bir hizmetin daha kazandırılacağına inanıyoruz. Cadde 54 Sakarya’nın ekonomik ve sosyal yaşamında yepyeni bir adres olacak. Sakarya’nın en değerli lokasyonunda hayata geçirilecek projede geleneksel ve modern mimari bir arada yer alacak. 79 cadde mağazası, 1 adet 78 mağaza içeren çarşı, 470 adet ofis ve rezidans, 450 adet studio rezidans ve yaklaşık 1500 araçlık otoparkın yer alacağı proje hem yatırım hem de oturum amaçlı değerlendirilebilecek. Ofis, stüdio rezidans, rezidans, cadde mağazaları ve çarşının yer alacağı 52 bin metrekarelik alanda geliştirdiğimiz projemizde teslimatları 2019 yılının ikinci çeyreğinde tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

YU Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Mekki Özkan ise faaliyete başladıkları 1997 yılından bu yana 3 milyon metrekare üzerinde yurt içi ve yurt dışında pek çok prestijli konut, AVM, ofis, yönetim binası, iş merkezi, endüstriyel tesisleri başarıyla hayata geçirdiklerini kaydetti. Mustafa Mekki Özkan, proje aşamasından başlayarak ürün geliştirme, mimari yapım, üretim ve yüksek kalitede anahtar teslim pek çok proje yapan bir grup olarak sektörde öne çıktıklarına dikkat çekti.  

Özkan, öncelikle Azerbaycan olmak üzere, Rusya, Türkmenistan ve Dubai'de gayrimenkul, enerji ve sanayi yatırımlarına devam ettiklerini kaydetti. Mustafa Mekki Özkan, Azerbeycan’da 2015 Avrupa olimpiyat tesislerinin inşaat işlerini başarılı bir şekilde tamamladıklarını, 2016 yılında Formula 1 yarışlarının inşaat ve 10 yıl işletme işini alarak güçlerine güç kattıklarını da belirtti.

“CADDE 54 YENİ İSTİHDAM ALANLARI YARATACAK”

Serdivan’ın geliştiğine değinen Mustafa Mekki Özkan, “Serdivan hizmet sektöründe gelişen bir merkez. 52 dönüm alanda, 300 metre uzunluğundaki cadde üzerinde meydanlar, sosyal alanlar, yaya yolları, cadde mağazaları, çarşı, ofisler ve bankaların da yer alacağı yeni yaşam alanını Serdivanlıların hizmetine sunuyoruz. Cadde 54’ün bölgenin yeni istihdam alanlarını da arttıracağına inanıyoruz. Cadde 54, 1000 kişiye şantiye döneminde, 2500 kişiye ise açılışı ile istihdam sağlamayı hedefliyor. Ayrıca ilk yıl 12 milyon ziyaretçiye hitap ediyor olacağız. Cadde 54 tamamlandığında, büyüklüğü ve ticari aks özelliği ile sadece Sakarya’ya değil bölgeye hizmet verecek” şeklinde konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum