Çamlıca Tepesi Ulaşım Yolları Projesi İmar Planı Askıda

İstanbul Üsküdar'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

15 Şubat 2016
Çamlıca Tepesi Ulaşım Yolları Projesi İmar Planı Askıda

Çamlıca Camii’ye ulaşımı sağlayacak olan Çamlıca Tepesi ulaşım yolları projesi imar planı askıya çıktı…

İstanbul Anadolu Yakası Üsküdar’da planlanan Çamlıca Tepesi Ulaşım Yolları projesine ilişkin hazırlanan 1/5000 ölçekli koruma amaçlı nazım imar planı değişikliği ve 1/1000 ölçekli koruma amaçlı uygulama imar planı değişikliği askıya çıktı.

Çamlıca Camii’ye ulaşımı sağlayacak olan Çamlıca Tepesi ulaşım yolları projesi imar planı 15 Şubat 2016’da askıya çıktı. 30 günlük askıda bekleme sürecinin ardından 15 Mart 2016’da askıdan inecek.

30 gün Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ilan panosu ve Web sitesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Üsküdar Belediye Başkanlığı’nda eş zamanlı olarak askıya çıkan imar planına itirazlar İBB, Üsküdar Belediyesi ve İl Müdürlüğü’ne yapılabilecek.

ÇAMLICA TEPESİ ULAŞIM YOLLARI İMAR PLAN NOTLARI
1. Uygulama Büyükşehir Belediye Başkanlığınca onanacak uygulama projesine göre yapıacaktır.

2. Plan onama sınırı içerisindeki karayolu tünelinin çevresinde yapılması muhtemel olan inşai faaliyetlerin tünele zarar vermemesi için tünel güzergahı sınırından itibaren ilk 10 metre karayolu tüneli mutlak koruma bandı sonraki 15 metre ise karayolu tüneli koruma bandı olarak planlanmıştır.

3. Plan onama sınırı içerisinde kalan bölgede (karayolu tüneli, karayolu tüneli koruma ve mutlak koruma bandı) meri plan koşulları geçerli olup, yapılacak her türlü uygulama öncesi ilgili kurumların görüşleir İBB Ulaşım Planlama Müdürlüğü, İBB Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü, İBB Altyapı Projeler Müdürlüğü, İSKİ, İGDAŞ, TEİŞ, AYEDAŞ, Deprem ve Zemin İnceleme Müdürlüğü vb) alınacak önerilen tedbirlerle uyulacak ve kurum görüşleri doğrultusunda uygulama yapılacaktır.

4. Plan onama sınırı içerisinde kalan doğal sit alanlarındaki her türlü uygulama öncesi ilgili Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu onayı alınacaktır.

5. Plan onama sınırı içerisinde kalan bölgede (karayolu tüneli, karayolu tüneli koruma ve mutlak koruma bandı) yapılacak her türlü uygulamada, alanda korunması gerekli Kültür Varlığı olarak tescil niteliği taşıyabilecek yapı duvar gibi buluntular bulunması halinde 2863 sayılı kanunun 4.maddesi gereği ilgili müze müdürlüğüne bildirilecektir.

6. Jeolojik ve jeoteknik ETÜT raporları doğrultusunda uygulama yapılacaktır.

7. Açıklanamayan hususlarda meri uygulama imar planı ve meri imar yönetmeliği şartları geçerlidir.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İstanbul Turizm Merkezi Projesine ÇED Raporu İstendi!

İstanbul Turizm Merkezi Projesine ÇED Raporu İstendi!

Ataköy’deki mega yat limanının da yer aldığı İstanbul Turizm Merkezi projesine bilirkişi olumsuz rap

26 Mayıs 2017


Palmaris Botanica Fiyat Listesi!

Palmaris Botanica Fiyat Listesi!

Siyal İnşaat ve Md Group tarafından hayata geçirilen Palmaris Botanica Konya'da yükseliyor...

26 Mayıs 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat