Çanakkale 1915 Köprüsü Fiyatları Uçurdu

18 Mart 2017'de ilk kazmanın vurulacağı açıklanan Çanakkale 1915 Köprüsü şimdiden Lapseki'de emlak fiyatlarında ciddi artışlara neden oldu...

03 Eylül 2016
Çanakkale 1915 Köprüsü Fiyatları Uçurdu 18 Mart 2017'de ilk kazmanın vurulacağı açıklanan Çanakkale 1915 Köprüsü şimdiden Lapseki'de emlak fiyatlarında ciddi artışlara neden oldu...

Başbakan Binali Yıldırım geçtiğimiz günlerde Çanakkale Boğazı'nda hayata geçirilecek olan Çanakkale 1915 Köprüsü'nde ilk kazmanın 18 Mart 2017 tarihinde vurulacağını açıklamıştı.

Lapseki'nin Şekerkaya mevkii ile Gelibolu Sütlüce mevkii arasında inşa edilecek olan köprü özellikle Lapseki ilçesinde büyük heyecan yarattı. Köprü, başta trafik sıkıntısı ortadan kaldırırken, aynı zamanda Trakya'dan Ege ve Akdeniz'e uzanan taşımacılık hattında Çanakkale'yi Marmara Bölgesi'nde vazgeçilmez bir konuma taşıyacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, "Köprü bizim için Lapseki için Lapseki'nin çevresi için önemli. Köprünün başta buraya katkısı olacak, ekonomik olarak ise çok daha fazla olacaktır, bundan eminiz" dedi.

Önümüzdeki yıl inşaat çalışmalarına start verilecek olan Çanakkale 1915 Köprüsü Lapseki'de şimdiden arsa, tarla ve daire fiyatlarında ciddi artışlar yaşatmaya başladı. Köprü tamamlanıp hizmete girene kadar bu artışın sürmesi ve açılıştan sonra yine bir artış dalgası yaşanması bekleniyor.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.