Çanakkale’ye Boğaz Köprüsü Dopingi

Yakın zamanda ihaleye çıkması beklenen Çanakkale Boğaz Köprüsü'nde daha çalışmalar başlamadan bölgedeki fiyatlarda artış yaşandı. Köprü'nün bazı bölgelerde

22 Mart 2016
Çanakkale’ye Boğaz Köprüsü Dopingi

Yakın zamanda ihaleye çıkması beklenen Çanakkale Boğaz Köprüsü'nde daha çalışmalar başlamadan bölgedeki fiyatlarda artış yaşandı. Köprü'nün bazı bölgelerde fiyatları 5 katına çıkarması bekleniyor...

Ulaşım projeleri geçtiği bölgelerdeki konut ve arsa fiyatlarını uçurmaya devam ediyor. Henüz ihaleye çıkmayan Çanakkale Boğaz Köprüsü'nün fiyatları yükseltmeye adı bile yetti.

Lapseki Şekerkaya mevkii ile Gelibolu Sütlüce mevkii arasında hayata geçirilecek olan köprü tamamlandığında dünyanın en uzun asma köprü olması bekleniyor. İhalesinin önümüzdeki aylarda yapılması öngörülen Çanakkale Boğaz Köprüsü yap-işlet-devret modeliyle yaşama geçirilecek.

İKİ KESİMDEN OLUŞACAK

2 kesimden meydana gelecek olan köprünün ilk kesimi İstanbul Silivri, Tekirdağ Marmara Ereğlisi, Çorlu, Süleymanpaşa, Malkara ilçeleri, Çanakkale Gelibolu, Lâpseki, Çan, Yenice İlçeleri, Balıkesir Balya ve Merkez İlçelerinden geçecek ve toplam 277 bin 599 kilometre olacak.

İkinci kesim Çanakkale Gelibolu ve Lapseki ilçelerinden geçecek. Söz konusu ikinci kesim olarak belirlenen kısım sadece boğaz kesimi ve bağlantı yollarından meydana gelecek. Toplam 46 bin 816 kilometre olacak.

YATIRIMCILAR GÖZLERİNİ BU BÖLGELERE DİKTİ

Köprü için çalışmalara start verilince, projenin geçeceği bölgelerde de hareketlilik başladı. Bölge arazi yatırımcıların yoğun ilgisine maruz kalıyor. Özellikle Lapseki ve çevre köyler, Gelibolu, Gelibolu'nun Bolayır ve Sütlüce köyleri, Şekerkaya mevkiindeki Gökköy yatırımcılardan yoğun ilgi görüyor.

FİYATLAR 5 KATINA KADAR ÇIKACAK

Uzmanlara göre Çanakkale'nin yakın zamanda cazibe merkezi haline gelmesi bekleniyor. Projeyle beraber arsa fiyatlarında mutlaka bir değer artışı bekleyen uzmanlar, özellikle bazı köy bölgelerin köprüye yakınlığın avantajını kullanarak önceki değerlerini 5 katına kadar çıkarabileceğini belirtiyor.

Yaz aylarında Lapseki merkezde metrekaresi 250 TL olan arsa arazi fiyatları proje daha başlamadan 450 TL'ye çıktı. Köprüye en yakın olan Çardak'ta ise metrekaresi 8 TL olan fiyatların bu dönemde 19 TL’ye kadar çıktığı belirtiliyor. Yine aynı artış Gelibolu ve köylerinde de gözleniyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Evini dönüştürmek isteyenlere faizsiz kredi desteği verilecek

Evini dönüştürmek isteyenlere faizsiz kredi desteği verilecek

Kentsel dönüşüm yasasında yapılacak değişiklikler gündemdeki yerini korurken, evini dönüştürmek iste

21 Ağustos 2017


Konut sahibi olmak isteyenlere Kurban Bayramı fırsatı

Konut sahibi olmak isteyenlere Kurban Bayramı fırsatı

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde bazı inşaat firmaları tarafından ev sahibi olmak isteyenler için c

20 Ağustos 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat