Çarpık Yapılaşmaya Son Verecek Proje

Muğla Bodrum'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

23 Temmuz 2014
Çarpık Yapılaşmaya Son Verecek Proje

Çevre ve Şehircilik Bakalığı'nca yürütülen 'Gerçek Ortofoto ve Coğrafi Veri Üretim İşi' projesi çarpık yapılaşmayı sonlandırmayı amaçlıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünün yürüttüğü "Gerçek Ortofoto ve Coğrafi Veri Üretim İşi" projesi, Bakan Güllüce'nin katıldığı törenle başlatıldı.

'KIYI TALANINI YANLARINI BIRAKMAYIZ'

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, kentsel alanlarda yüksek çözünürlüklü ortofoto üretimine ilişkin proje sayesinde çarpık yapılaşmayı da göreceklerini belirterek, "Şu anda biz geç fark ediyoruz Muğla'daki, Bodrum'daki kıyı talanını. Oraya da operasyon için hazırlık yapıyoruz. Muğla ve Bodrum civarında canı isteyen, kıyıda istediği oteli, binayı yapmış, kıyı mıyı dinlememiş. Onlarla ilgili yargıda şu anda cebelleşiyoruz, eninde sonunda yıkacağız. Bodrum'daki kıyı tahribatını, kıyı talanını yanlarına bırakmayacağız" dedi.

TÖRENLE BAŞLATILDI

Doğal Afet Sigortalar Kurumu (DASK) tarafından ihalesi yapılan ve teknik koordinatörlüğünü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünün yürüttüğü "Gerçek Ortofoto ve Coğrafi Veri Üretim İşi" projesi, Bakan Güllüce'nin katıldığı törenle başlatıldı.

DEVLET YENİDEN YAPILANDI

Güllüce, Esenboğa Havalimanı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Uçak Hangarı'ndaki törende, DASK'ın 1999 Marmara depreminden sonra oluşturulduğunu söyledi. Türkiye'de, 1999 depreminin konut, mühendislik konularında milat olduğunu dile getiren Güllüce, bu afetten elde edilen tecrübeyle devletin yeniden yapılandığını belirtti.

1999 DEPREMİNDE BELEDİYE BAŞKANI İDİ

Güllüce, 1999 depremi yaşandığında kendisinin belediye başkanı olduğunu, o günleri iyi bildiğini ifade ederek, o dönemde iletişime kadar sıkıntı yaşandığını söyledi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Sel riski yeşil çatılarla azalacak

Sel riski yeşil çatılarla azalacak

ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı Adil Baştanoğlu, yeşil çatılar hakkında yaptığı açıklamada bu uygulam

21 Temmuz 2017


Hazine ve kamu taşınmazlarında kiralama şartları değişti

Hazine ve kamu taşınmazlarında kiralama şartları değişti

Maliye Bakanlığı’nın Devlete ait olan hazine ve kamu taşınmazlarının 49 yıllığına kiralamalarda yapt

21 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat