Çatalca Millet Bahçesi projesinde temel atıldı

İstanbul'un bir ilçesinde daha millet bahçesi hayata geçiriliyor.

10 October 2020
Çatalca Millet Bahçesi projesinde temel atıldı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 2018 yılında hayata geçirmeye başladığı millet bahçesi projeleriyle şehirlerin yeşil alan miktarı artıyor. Millet bahçeleri, bulunduğu bölgenin sosyal hayatına nitelik kazandırırken aynı zamanda bölge gayrimenkul fiyatlarını da etkiliyor.

AA'nın aktardığı habere göre, Çatalca Millet Bahçesi projesinin temel atma törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, burada bir konuşma gerçekleştirdi.

İstanbul'un hemen hemen her ilçesine millet bahçesi yapıldığından bahseden Bakan Kurum, "Bugün, sadece Çatalca'da değil, İstanbul'un hemen hemen tüm ilçelerinde tam 34 millet bahçesi yapıyoruz. Millet bahçelerimizden 9'unun açılışını yaptık, İstanbullu kardeşlerimizin hizmetine sunduk. Çatalca'daki bu millet bahçemizi 46 bin metrekarelik bu büyük alanda projelendirdik. Çatalca'da en güzel örneklerinden birini yapacağımız millet bahçeleri bizim çevreciliğimizin en önemli numunesidir, göstergesidir" şeklinde konuştu.

MİLLET BAHÇELERİNİN ÖZELLİKLERİ

Hayata geçirilen millet bahçelerinde çocuklar için modern oyun alanlarının yapıldığını belirten Bakan Kurum, "Tabi ülkemizde 3 milyon engelli yavrumuz var. Onları da unutmuyoruz. Parklarımızda bu yavrularımızın engellerini kaldırıyor, rahatlıkla oynayabilecekleri oyuncaklar koyuyoruz. Yine bahçelerimizde şehir içi ulaşımına entegre, turizme ve uluslararası spor organizasyonlarına hizmet verecek bisiklet yolları, bisiklet parkurları, park istasyonları yapıyoruz. Bisiklet sürerken oldu ya bisikletiniz bozuldu. Hemen park istasyonuna gidiyorsunuz, oraya koyduğumuz tamir aletleriyle bisikletinizi çabucak tamir ediyorsunuz ve durmak yok, yola devam diyorsunuz" şeklinde konuştu.

Millet bahçelerinde gençler için futbol, basketbol, voleybol, tenis, binicilik ve okçuluk gibi spor alanları yaptıklarını ifade eden Bakan Kurum, "Camiler, seyir terasları, sinema, tiyatro, konser alanları, piknik alanları, çay bahçeleri, kapalı ve açık otopark alanları yapıyoruz. Vatandaşımızın okuyacağı, araştıracağı ve dinleneceği, 7/24 açık millet kıraathaneleri inşa ediyoruz. İnşallah bu hizmetlerimizin önemli bir kısmını, Çatalca'daki millet bahçemizde de yapacağız" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum