Çekmeköy’e Selçuklu ve Osmanlı Stili Dönüşüm

İstanbul Çekmeköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

28 Mart 2016
Çekmeköy’e Selçuklu ve Osmanlı Stili Dönüşüm

Dönüşümün yoğun olarak gerçekleştiği Çekmeköy'de dönüşüm projeleri Osmanlı ve Selçuklu mimarisinden izler taşıyor...

Çekmeköy Belediyesi, bugüne kadar imar izni olmayan yerleşim yerlerindeki dönüşüm için Kentsel Tasarım Projeleri hazırladı. Geçtiğimiz günlerde Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz tarafından tanıtılan projeler Osmanlı ve Selçuklu mimarisinden izler taşıyor.

Dönüşüm gerçekleştiği Çekmeköy Merkez Mahallesi Dere Planları kentsel tasarım projesinde bakıldığında binalar 2 ila 4 katlı eski Türk mimarisinin modern halini yansıtıyor. Mahallede Osmanlı döneminde sınırı simgeleyen Selvi ağaçları sokak başlarına konularak sokak sınırları belirlenecek.

Alemdağ İlim Caddesi ve Alemdağ Saray Caddesi ise binaların tek tip ve 6 katlı olması ve cephelerin ahşap kaplamalı olması dikkat çekiyor.

Projeleri tanıtan Başkan Poyraz, "Yatay bir büyüme hedefliyoruz. Bu yüzden de bu çalışmaları yapıyoruz. Bununla beraber gelecek olan nesiller, hem metro ile ulaşımın olduğu, 3'üncü köprüden çıkış olan bir yerde oturacak." açıklamalarında bulundu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


1 yorum

HB

26 Oct 2016, 14:10

Cekmekoy belediyesinin bu basarili ve ozverili calismalarini vede bu tarz turkiyeye ornek olabilecek mega projelerini cani gonulden kutluyor ve basarilarinin dahada artmasini diliyorum.Fakat o bolgede insanlarin arazi bedelleri lokasyonu itibariyle baya yukseldi ve bu bolgede mutahitlerinde para kazanmasi gerekir ki mutahitlerden bu projelere talep patlamasi yaratsin.Hem arsa sahipleri hakki olan insaat payini alsin hemde mutahit kendine kalan paydan memnun olsun.Nihayetinde bu arz ve talep iliskisidir.Bir taraf memnunken bir tarafin maliyla uzuntu duymasi hakkaniyet esaslarina uygun degildir.Busebeple bu 2 kat 3 kat4 kat 5 kat imarlarla bu bolgelerde bir tarafi mutsuz eder ve hakkaniyetsiz ve adaletsiz bir tavra imza atarsiniz.Bu uzunlen tarafta zaten demeye gerek yok arsa sahipleridir.Tabiki dogaya uyumlu yesil alani bol cok yuksek olmayan katlar temennimiz fakat buda en azindan 6 yada 7 kat olsun yoksa bu isin icinden rizasiz kalp kirmadan cikmak mumkun degildir.Ha bu bolge cok tepede bogaza nazir yada bircok bolgenin gotuntusunu perdeliyecek olur ona tamam yukseklik bencede yanlis itslyada tum illeri gezdik bir ilin bir bolgesi haric tum italya yatay buyume gostermis ki dogrusuda insan yasantisina ve dogayada en uygunu bu ki aklin yoluda bunu boyle soyler.Fakat vila bolgesi degilse 2 / 2.5 kat en azindan 7 kat olsun iki tarafta hakkini alsin biri alip biri magdursa bununda adi malumdur.


GÜNDEM HABERLERİ


Tekirdağ Kapaklı Belediyesi 2 milyonluk arsa satacak

Tekirdağ Kapaklı Belediyesi 2 milyonluk arsa satacak

Tekirdağ Kapaklı Belediye Başkanlığı, belediye mülkiyetinde olan 2 bin 192 metrekare arsayı 2 milyon

16 Ekim 2017


Norda Homes fiyatları 345 bin TL'den başlıyor

Norda Homes fiyatları 345 bin TL'den başlıyor

İzmir Ulukent'te inşa edilen Norda Homes projesinde çalışmaların yanı sıra daire satışları da devam

15 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.