Cevizlibağ Yenibosna Aksında Konut Fiyatları Yükselişini Sürdürecek

Fabrikaların yerini markalı projelere bıraktığı Cevizlibağ Yenibosna aksında konutların fiyatları yavaş ivmeli ancak doğrusal bir şekilde artmaya devam

05 Nisan 2016
Cevizlibağ Yenibosna Aksında Konut Fiyatları Yükselişini Sürdürecek

Fabrikaların yerini markalı projelere bıraktığı  Cevizlibağ Yenibosna aksında konutların fiyatları yavaş ivmeli ancak doğrusal bir şekilde artmaya devam edecek...

EVA Gayrimenkul Değerleme Cevizlibağ - Yenibosna aksını mercek altına aldı. İstanbul'un merkezi iş alanında bir alt merkez olarak gelişimini sürdüren Cevizlibağ Yenibosna aksında ofis ve konut fiyatları geniş bir aralıkta seyrediyor.

Atatürk Havalimanı ve Basın Ekspres Yolu bağlantı yoluna yakın olan bölgede home ofis ve ofisler ağırlıklı olarak görülürken, konut projeleri rezidans tarzında yükseliyor. Bakırköy ve Ataköy sahil kesimlerine yakın olan yerlerde ise daha çok site tarzında projeler yer alıyor.

KÜÇÜK DAİRELER TERCİH EDİLİYOR

EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, hizmet sektörüne hitap eden bölgede konut ihtiyacının her geçen gün arttığını ve bu ihtiyaç doğrultusunda karma projelerin ağırlık kazandığını belirtti. Bölgede konut projelerine bakıldığında küçük alanlı dairelerin daha çok talep edildiğine dikkat çeken Yazıcı, genellikle çalışan, bekar ve çocuksuz, orta ve orta üst gelir grubu tarafından tercih edildiğini açıkladı.

BÖLGENİN YÜZÜ DEĞİŞİYOR

Geçmişte özellikle tekstil ve deri sektöründe faaliyet gösteren fabrika arazilerinin, sanayi sitelerinin ve nakliye amacıyla kullanılmış ambarların yer aldığı bölge büyük bir değişim yaşıyor. Yazıcı, Cevizlibağ Yenibosna aksının boşalan fabrika arazileri üzerinde yükselen konut, ofis ve alışveriş merkezleriyle artık yeni bir kimliğe sahip olduğunu söyledi.

BÖLGEDE FİYATLAR DOĞRUSAL OLARAK ARTACAK

Sahilden başlayan bu gelişmenin kuzeye doğru etkisini artırdığını açıklayan Yazıcı, bölgede konutların değerlerinin yavaş ivmeli, ancak doğrusal bir şekilde artmaya devam edeceğinin altını çiziyor.

HER BÜTÇEYE UYGUN FİYATLAR

Bölgedeki markalı konut projeleri inceleyen Yazıcı konut fiyatlarının bin 655 TL ile 13 bin 100 TL arasında, ofis fiyatlarının ise 5 bin 500 TL ile 12 bin 700 TL arasında geniş bir bantta olduğunu belirtti. İnşaatın devam ettiği konut projelerinde fiyatlar 3 bin 250 TL ile 22 bin 700 TL arasında, ofis projelerinde ise 10 bin 800 TL ile 14 bin 400 TL arasında farklılık gösteriyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Göl Konakları Karaağaç İstanbul'da Yükseliyor!

Göl Konakları Karaağaç İstanbul'da Yükseliyor!

Bir ERP Yapı projesi olarak hayata geçen Göl Konakları Karaağaç, İstanbul Avrupa yakası Büyükçekmece

21 Nisan 2017


Relax Plus'ta Yaşam Başladı!

Relax Plus'ta Yaşam Başladı!

Bir Fırat Life Style-Dimaş İnşaat-Mikro İnşaat-Evon İnşaat ortaklığı projesi olarak hayata geçen Rel

20 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.