Çevre ve Şehircilik Bakanı Yönetmelik Konusunda Kararlı

Yeni imar yönetmeliğine yönelik sert eleştiriler alan Çevre ve Şehircilik Bakanı, eleştirileri değerlendireceklerini açıkladı...

07 Temmuz 2017
Çevre ve Şehircilik Bakanı Yönetmelik Konusunda Kararlı Yeni imar yönetmeliğine yönelik sert eleştiriler alan Çevre ve Şehircilik Bakanı, eleştirileri değerlendireceklerini açıkladı...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevini yürütmekte olan Mehmet Özhaseki, inşat sektörü temsilcilerinin yeni hazırlanan Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği'ne yönelik eleştirileri karşısında cevap verdi. Yeni yönetmelik konusunda kararlı olduklarını, kendilerine yöneltilen eleştirileri değerlendirdiklerini ve iddialar içerisinde haklı olduklarını düşündükleri kimselere zulüm etmeyeceklerini söyledi.

"HER GİRİŞİMİMİZDE SORUN ÇIKARIYORLAR"
Bakanlık olarak yürüttükleri faaliyetlere dikkat çeken Özhaseki, çevrenin önemini vurguladı. Yaptıkları her girişimde mutlak surette dava açılacak bir konunun ortaya çıktığına belirterek durumdan şikayetçi olan Özhaseki, içerideki kaynakların tüketilmesi durumunda dışa bağımlılıktan kurtulunabileceğini aksi takdirde çevreyi tahrip etmeden dışa bağımlı olunacağını açıkladı.

Dışarıya bağımlı olunması durumunda stratejik günlerde enerjinin kesilmesi tehlikesi ile karşı karşıya kalınabileceğini hatırlatan Özhaseki, çevreyi tahrip ettirmeden yatırımların önünü açacakları vaadini verdi.

"İLK TEPKİYİ MÜTEAHHİTLER GÖSTERDİ"
Yeni imar yönetmeliği meselesine de değinen Özhaseki, yönetmeliğe yönelik ilk tepkinin müteahhitler grubundan geldiğini aktardı. Müteahhitlerin rahat hareket etmek istediklerini belirterek bunun mümkün olmadığını vurgulayan Özhaseki, imarda yapılan değişiklerle yüz metrelik yeri 270 metrekareye kadar çıkaran projeler gördüklerini açıkladı.

Bu aksiliklerin disipline edilmesi gerektiğini ve bu tür haksızlıkların giderileceğini söyleyen Özhaseki, 'Biraz da insaf lazım' ifadelerini kullandı. Herkesin canının istediğini yapmasına göz yumamayacaklarını ve bu konuda kararlı olduklarını dile getiren Özhaseki, itirazları değerlendirdiklerini, haklı olduğunu düşündükleri bir itiraz durumunda yönetmeliği yeni baştan ele alacaklarını fakat şu ana dek haklı bir itiraz göremediklerini belirtti.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum